اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

سرمربی تیم ملی زنان: نبود زمین اختصاصی مشکل اصلی گلف در کشور است

سرمربی تیم ملی زنان: نبود زمین اختصاصی مشکل اصلی گلف در کشور است

سرمربی تیم ملی گلف زنان گفت: نداشتن زمین اختصاصی بزرگترین مشکل این رشته در کشور است به طوری‌که گلف باید در زمین ۱۸ حفره بصورت استاندارد برگزار شود ولی در ایران در زمین ۱۳ حفره برگزار می‌شود.

«نگار صیادی» روز شنبه  افزود: توقع ما از وزارت ورزش آن است که بودجه بیشتری به فدراسیون گلف تخصیص دهد تا زیر ساخت‌هایی مانند بهره‌مندی همه شهرها از زمین گلف، ابزار و تجهیزات این رشته ورزشی فراهم شود، زنان و مردان ایرانی توانایی زیادی دارند  و می‌توانند در حوزه گلف در مسابقات بین‌المللی و قهرمانی خوش بدرخشند و افتخارآفرین باشند.

وی اظهار داشت:  برای ارتقای این ورزش احتیاج به اردوهای برون مرزی متعدد داریم، زیرا در دنیا هیچ زمینی شبیه به زمین دیگر نیست و به هر ترتیب هرچقدر یک بازیکن در زمین‌های مختلف بازی کند و تجربه داشته باشد، می‌تواند ارتقا فنی زیادی داشته باشد.  

صیادی ادامه داد: به دلیل اینکه بودجه کم است، امکانات لازم را نداریم و نبود زمین ‌مناسب و عدم وسایل آموزشی برای تمرین باعث شده که کمتر به این رشته گرایش پیدا کنند، در حالی که  اگر امکانات بیشتر باشد، تعداد افراد زیادتری به این ورزش گرایش پیدا می‌کنند و با تربیت و پرورش آنها می‌توان برای کشور موفقیت بدست آورند.

سرمربی تیم ملی گلف زنان ایران تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری اردو وجود نداشته و بسیاری از ورزشکاران بصورت انفرادی تمرین می‌کنند و با وجود محدودیت‌ها، قول تامین تجهیزات، امکانات زمین و اردوهای منظم به ما داده شده و امیدواریم در سال آینده با کنترل و مهار کرونا با تلاش بازیکنان و همت فدراسیون، گلف بانوان را نسبت به سال‌های گذشته با پیشرفت بیشتری دنبال کنیم.

صیادی خاطرنشان کرد: از وزارت ورزش می‌خواهیم که نگاه ویژه‌ای به گلف داشته باشند که این رشته با توجه به استعدادهایی که داریم خودش را پیدا کنند و در مجامع بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشد./ ایرنا

کپی