اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پارک ناژوان تعطیل شد/ مصدومیت ۲ نفر بر اثر وزش باد شدید

پارک ناژوان تعطیل شد/ مصدومیت ۲ نفر بر اثر وزش باد شدید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: پارک ناژوان به دلیل افزایش سرعت وزش باد تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در محورهای استان اصفهان وزش شدید باد را داریم اظهار داشت: این وزش باد در محورهای سمیرم -یاسوج، اردستان - کاشان، شهرضا - نیک آباد، اصفهان – شهرضا، نیک آباد – کوهپایه، نیک آباد – اصفهان، کمربندی خمینی‌شهر – اصفهان، اردستان – نائین و نائین خور بیش از دیگر مناطق گزارش شده است.

وزش باد با شرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت در نطنز

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر وزش باد در نطنز با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت بیشترین سرعت ثبت شده اعلام شده است، افزود: در مناطق غرب استان نیز شدت وزش باد رو به افزایش است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه در بعد از ظهر امروز پیش بینی هواشناسی مبنی بر شدت افزایش باد در محورهای شرق استان است، اضافه کرد: جاده فرودگاه، نائین، محور انارک و خور و بیابانک خیزش گرد و غبار و توفان شن را خواهیم داشت، گفت: با وقوع این پدیده کاهش میدان دید، آسیب به مزارع کشاورزی و کاهش کیفیت هوا را پیش بینی کرده‌ایم.

تخریب مدرسه در فریدونشهر

وی با اشاره به خسارات ۲۴ ساعت اخیر وزش باد در استان اصفهان اظهار داشت: در این بازه زمانی شکسته شدن ۳۵ اصله درخت، ۶ سازه گلخانه، ۲۳ تابلوی تبلیغاتی در جاده‌ها، سه شبکه برق، سقف یک مدرسه در فریدونشهر، تخریب دیوار چهار دامداری، سقوط درخت بر روی دو خودرو، آسیب به ۱۰ خودرو بر اثر گرد و غبار و توفان شن، سقوط درخت بر روی دو منزل مسکونی در غرب استان و آسیب به کابل‌های مخابراتی روستای رحمت آباد خوانسار از جمله این خسارات گزارش شده است.

شیشه فروش با بیان اینکه با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در بعد از ظهر امروز به صورت موقت پارک جنگلی ناژوان به دلیل وجود درختان بلند تعطیل می‌شود، گفت: همچنین ممنوعیت تردد در محورهای شرق استان اصفهان اعمال شده است.

انجام پروازهای تفریحی ممنوع شد

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی در جاده‌های استان اصفهان ابراز داشت: سقوط از ارتفاعات، پروازهای تفریحی و چرای دام در ارتفاعات استان اصفهان ممنوع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در خصوص وضعیت فعالیت پروازهای فرودگاه اصفهان نیز گفت: در حال حاضر پروازها مطابق شرایط و برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال انجام است و مشکلی گزارش نشده است.

مصدومیت ۲ نفر بر اثر وزش باد شدید

وی اضافه کرد: همچنین باید توجه داشت که وزش توفات مناطق شهرضا، فلاورجان و مبارکه منجر به آسیب زدن به درختان میوه و مزارع کشاورزی شده است.

شیشه فروش اضافه کرد: به دلیل افزایش سرعت باد و پرتاب اشیا دو نفر یکی در اصفهان و یکی در تیران دچار مصدومیت شدند که در حال حاضر حال عمومی هر دو نفر خوب است.

هوای اصفهان برای عموم ناسالم شد

وی همچنین به کاهش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان به میزان ناسالم برای عموم اشاره کرد و ابراز داشت: این امر به دلیل افزایش گرد و غبار و فعال شدن کانون‌های گرد و غبار اتفاق افتاده و شاخص کیفی هوا به ۱۵۹ رسیده است.

/مهر 

کپی