اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هشدار WHO برای افزایش مرگ‌های کرونایی در جهان

هشدار WHO برای افزایش مرگ‌های کرونایی در جهان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) ضمن اعلام توقف روند کاهشی شش هفته‌ای مرگ‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ در جهان، ادامه روند افزایشی موارد ابتلا را برای چهارمین هفته متوالی هشدار داد.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی که روز گذشته (سه شنبه) منتشر شد، اعلام کرد: موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان که برای مدت شش هفته کاهش پیدا کرده بود متوقف شده است. همچنین برای چهارمین هفته متوالی روند افزایشی موارد ابتلا ادامه دارد.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد: نزدیک به ۳.۳ میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان و ۶۰ هزار مورد فوت در هفته منتهی به ۲۱ مارس گزارش شده است.

طبق این گزارش، برزیل، ایالات متحده، هند، فرانسه و ایتالیا بالاترین آمار مبتلایان را داشته اند. مناطق اروپا و آمریکا نزدیک به ۸۰ درصد تمامی موارد ابتلا و فوتی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، همچنین بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت روند افزایشی سویه های جهش یافته کروناویروس در جهان نگران کننده است. سویه B.۱.۱.۷ که اولین بار در انگلیس شناسایی شد اکنون در ۱۲۵ کشور گزارش شده است. همچنین سویه B.۱.۳۵۱ که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد در ۷۵ کشور گزارش شده است. سویه P.۱ نیز که بار نخست در برزیل شناسایی شد اکنون در ۴۱ کشور مشاهده شده است./ ایسنا 

کرونا چگونه به زندگی انسان راه یافت/هشدارهای سازمان جهانی بهداشت

آخرین‌های کرونا در جهان/ امریکا، برزیل و هند در صدر آمارها

نگرانی جدی سازمان جهانی بهداشت از شیوع کرونا در برزیل

پیش‌بینی سازمان جهانی بهداشت از پایان همه‌گیری کرونا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 

 

 

کپی