اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش ۶۰ درصدی مصدومیت‌های حوادث ترافیکی در سفر‌ها/ فیلم

افزایش ۶۰ درصدی مصدومیت‌های حوادث ترافیکی در سفر‌ها/ فیلم

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۳ فروردین با افزایش قابل توجه سفرها، مصدومیت‌های حوادث ترافیکی بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

پیرحسین کولیوند در این مصاحبه اختصاصی افزود: در همین مدت، ماموران سازمان اورژانس به ۱۰۲ هزار ماموریت اعزام شدند که ۱۶ هزار و ۴۸۰ ماموریت آن مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

وی همچنین با اشاره به افزایش سفر‌ها و تاثیر آن در وضع کرونا در کشور از هموطنان خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را به صورت حداکثری رعایت کنند.

آقای کولیوند گفت: از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۳ فروردین، ۷۴۴ هزار آزمایش " پی سی آر" از هموطنان از طریق اورژانس صورت گرفته است.

۳۰۰ تُن موادغذایی فاسد شده معدوم شد

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از ۲۵ اسفند تا دیروز از طریق بازرسی‌های صورت گرفته در اماکن و مغازه‌ها ۳۰۱ هزار کیلوگرم موادغذایی فاسد شده و تاریخ مصرف گذشته شناسایی و معدوم شده است.

پیرحسین کولیوند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۵ فروردین افزود: در مجموع از ۲۵ اسفند پارسال تا دیروز از طریق بازرسی‌های صورت گرفته در اماکن و مغازه‌ها ۳۰۱ هزار کیلوگرم موادغذایی فاسد شده و تاریخ مصرف گذشته شناسایی و معدوم شده که ۱۸ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم آن فقط مربوط به دیروز بوده است.

وی با بیان اینکه در طرح سلامت نوروزی نیرو‌های اورژانس و کارکنان بهداشت و درمان به صورت حداکثری در محل خدمت حضور دارند، اضافه کرد: براساس این طرح و بازرسی‌های صورت گرفته هزار و ۹۳۰ واحد تجاری متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکردند و اقلام غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد را نگهداری کرده اند، پلمب شد.

دکتر کولیوند گفت: از زمان اجرای این طرح تا روز گذشته بیش از یک میلیون و ۱۰۵ هزار نفر به مراکز بهداشت و درمان و اورژانس مراجعه کرده اند، گفت: از این تعداد ۲۴۳ هزار نفر در بخش‌های بستری درمان و بقیه به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی تصریح کرد: عمده علت مراجعات و تماس‌ها با اورژانس از زمان اجرای طرح سلامت نوروزی مشکلات تنفسی، تروما، مشکلات قلبی، گوارشی و مغزی بوده است./ صدا و سیما 

 

کپی