اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ربوده شدن کشتی عراقی در آب‌های ایران تکذیب شد

ربوده شدن کشتی عراقی در آب‌های ایران تکذیب شد

خبر ربوده شدن یک کشتی عراقی در آب‌های سرزمینی ایران به صورت رسمی، بین المللی و همراه با سند توسط مرکز هماهنگی‌های منطقه‌ای مقابله با اضطرار و آلودگی‌های دریایی MEMAC تکذیب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده پیرو خبر منتشر شده مبنی بر ربوده شدن یک کشتی عراقی در آب‌های سرزمینی ایران و تکذیب رسمی سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار داشت: علاوه بر این پیگیری و رسیدگی سریع به مسئله از طریق "میمک" که مرجع هماهنگی و رسیدگی موضوعات مربوط به اضطرار و آلودگی‌های دریایی است، از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در دستورکار قرار گرفت.

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر رسیدگی فوری به این خبر گفت: اعلامیه" MEMAC " در خصوص تکذیب دزدی دریایی در آب‌های ایران نتیجه مذاکرات فنی و رعایت آداب دیپلماتیک در استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های بین المللی است و نشان می‌دهد که همکاری با سازمان‌های منطقه‌ای تا چه حد می‌تواند برای دفاع از حقوق کشور و تامین ایمنی آب‌های تحت حاکمیت کمک کننده باشد.

اخیرا شبکه خبری العربیه اعلام کرده بود که یک کشتی عراقی در آب‌های سرزمینی ایران ربوده شده است که این مسئله به صورت رسمی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان همکار‌های متقابل مقابله با اضطرار و آلودگی‌های دریایی MEMAC تکذیب شد./ صدا و سیما

 

 

 

 

 

کپی