اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

بارش باران و برف در کشور طی ۲۴ ساعت آینده/ پیش‌بینی بارندگی و وزش باد در اکثر جاده‌ها

بارش باران و برف در کشور طی ۲۴ ساعت آینده/ پیش‌بینی بارندگی و وزش باد در اکثر جاده‌ها

مدیرکل‌ پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در اغلب استان‌ها طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد. همچنین رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا با اعلام هشدار نسبت به بارندگی و وزش شدید باد در اکثر جاده‌های کشور، بر آمادگی کامل رانندگان، رعایت سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی تاکید کرد.

صادق ضیاییان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت آینده برای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف؛ برای استان‌ها کرمانشاه، لرستان، همدان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، گیلان و غرب مازندران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.  شدت بارش در جنوب استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و غرب کردستان است.

وی ادامه داد: پنجشنبه دراغلب مناطق کشور بجز استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و بوشهر بارش رخ خواهد داد. شدت بارش در استان‌های کردستان، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران است و بارش در غرب کشور با رعد و برق همراه خواهد بود.

ضیائیان افزود: جمعه در شرق سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام برقرار است و اواخر وقت شنبه با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور بارش در شمال غرب شروع می‌شود.

مدیرکل‌ پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال خراسان‌های شمالی و رضوی بارش رخ خواهد داد، تصریح کرد: طی دو روز آینده در برخی مناطق جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. همچنین طی این روزها بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته بعد دریای خزر مواج هستند.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا پنجشنبه (۵ فروردین) ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی رگبار و رعد و برق و از اوایل شب کاهش ابر با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۱۹   درجه سانتیگراد و روز جمعه (۶ فروردین) صاف در بعدازظهر وزش باد و افزایش ابر  با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 

پیش بینی بارندگی و وزش شدید باد در اکثر جاده‌های کشور

بارندگی و وزش شدید باد با هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در اکثر جاده های کشور پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس راهور سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا گفت: جاده چالوس به علت ظرفیت پایین تردد در این ایام و همزمانی سفرهای برخی از رانندگان در برخی مقاطع دارای بار ترافیکی نیمه سنگینی بوده و به جهت کاهش زمان سفر توصیه به استفاده از مسیرهای جایگزینی مانند جاده هراز و فیروزکوه می گردد.

وی افزود:با توجه به مسافرت برخی از هموطنان در چند روز ابتدای نوروز و نزدیک شدن به زمان پایان تعطیلات و ظرفیت مشخص جاده ها ، در صورت همزمانی برگشت سفرهای چند روزه اخیر در ۵شنبه و جمعه پایان این هفته احتمال ایجاد ترافیک سنگینی در برخی از جاده وجود دارد. 

وی توصیه کرد: رانندگان  زمان برگشت از سفر را مدیریت نمایند و صرفا به روز پنج شنبه و جمعه پایان هفته موکول ننمایند.

با توجه به نیاز به تردد در هر دو جهت جاده ها  در این ایام ، برنامه ای برای یک طرفه کردن جاده ها در پایان تعطیلات این هفته در طرح های ترافیکی پلیس راهور ناجا وجود ندارد .

۶۳% از تصادفات در جاده ها در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد. بنابراین رعایت کامل مقررات رانندگی و احتیاط لازم در این محدوده باعث کاهش چشمگیر حوادث جاده ای می گردد./ ایسنا و ایرنا 

شهرهای قرمز و نارنجی بیشتر شد/ فیلم

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی