اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

واعظی: مخاطب سخنان مدیرکل آژانس کشوری است که از برجام خارج شده

واعظی: مخاطب سخنان مدیرکل آژانس کشوری است که از برجام خارج شده

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مخاطب سخنان مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر کوتاه بودن مهلت بازگشت به برجام، ایران نیست بلکه کشورهایی هستند که از برجام خارج شده و به تعهدات برجامی خود عمل نکرده اند.

محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت، در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی اتمی مبنی بر بسته شدن پنجره‌های بازگشت به برجام در هفته آینده، تصریح کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران واضح و شفاف است و ما به تصمیم خود و آنچه گفته‌‌ایم پایبند هستیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه این طرف‌های برجام هستند که باید به تعهدات خود عمل کنند تا شرایط به حالت عادی بازگردد، اظهار داشت: همانطوری که مقام معظم رهبری فرموده‌‌اند و رئیس جمهوری بارها به صراحت اعلام کرده‌‌اند، اگر طرف‌های مقابل به تعهدات خود در برجام عمل کند ایران هم بلافاصله به تعهدات خود بازمی گردد.
واعظی تاکید کرد: ایران و آژانس همکاری و روابط خوبی در گذشته داشته‌‌اند که در آینده هم خواهد بود و ما آمادگی کامل داریم هر آنچه که براساس تعهدات برجامی است انجام شود.
از رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین درخصوص طرح پیشنهادی نایب رئیس مجلس درخصوص لغو سربازی اجباری و نظر دولت در این زمینه سوال شد که در پاسخ گفت: تا امروز درمورد چنین موضوعی در دولت بحث نشده است./ پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری

کپی