اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

استقبال داوطلبان از واکسن کووپارس رازی

استقبال داوطلبان از واکسن کووپارس رازی

معاون تحقیقات و فناوری مووسسه رازی اعلام کرد که کارآزمایی بالینی واکسن کرونا رازی کوو پارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که از روز دهم اسفندماه با تزریق به نخستین گروه داوطلب آغاز شده اکنون با استقبال داوطلبان همراه شده است.

به گزارش  روز چهارشنبه  روابط عمومی موسسه رازی، همزمان با آغاز  تعطیلات نوروزی، گروهی دیگر از داوطلبان تزریق واکسن «رازی کوو پارس» با حضور در سایت کارآزمایی بالینی این واکسن واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص)  تهران در فرایند کارآزمایی بالینی واکسن کرونای موسسه رازی مشارکت کردند.

دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی گفت: با ادامه روند مطالعه کارآزمایی بالینی «رازی کوو پارس»، روز گذشته بیش از ۲۰ داوطلب دیگر به سایت مراجعه کردند که ۴ نفر تزریق نوبت دوم، ۱۰ داوطلب واکسن نوبت اول داشتند و  ۱۰ نفر آنها با هدف غربالگری مراجعه کردند.

وی یادآور شد: در نتایج اولیه ارزیابی واکسن هم تا کنون عارضه ای در دریافت کنندگان واکسن دیده نشده و همانگونه که انتظار می رفت، این پلت فرم جزو بی ضررترین واکسن ها محسوب می شود.

فلاح‌مهرآبادی افزود: آزمایش های انسانی رازی کوو پارس، حدود یک ماه پیش، دهم اسفندماه با تزریق واکسن به دو داوطلب پیش قراول آغاز شد. تا کنون بیش از چهار هزار نفر برای شرکت در کارآزمایی در سایتcovid.rvsri.ac.ir ثبت نام و ۸۰ نفر واکسن دریافت کرده اند.

واکسن رازی کوو پارس، تزریقی-استشاقی بوده و شامل ۲ دوز عضلانی در روزهای ۰ و ۲۱ و یک دوز هم استنشاقی در روز ۵۳  است.

هموطنان عزیز برای شرکت در کارآزمایی بالینی می توانند با مراجعه به سایت covid.rvsri.ac.ir ثبت نام کنند که پس از بررسی اولیه با آنها تماس گرفته خواهد شد./ ایرنا 

راه اندازی خطوط صنعتی واکسن رازی کوو پارس در آینده نزدیک

داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله دریافت واکسن "کووپارس" ثبت نام کنند

گمانه‌زنی در مورد پایان مرحله نخست تست انسانی واکسن رازی کووپارس تا پایان سال

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 

 

کپی