اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
وزیر راه خبر داد؛

شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰

شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰

وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای توسعه ناوگان ریلی در سال ۱۴۰۰ و فراهم شدن امکان جابجایی ۱۰۰ میلیون تن بار در سال از طریق شبکه ریلی خبر داد و گفت: مسیرهای راه‌آهن به چشمه‌های بار متصل می‌شوند.

«محمد اسلامی»  از برنامه‌های این وزارتخانه برای شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود:‌ امسال چشمه‌های بار از طریق راه‌آهن بیش از گذشته به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اکنون بخش ریلی کشور در مسیر تحول قرار گرفته و استقبال از سرمایه‌گذاری در این بخش، روز به افزایش است و این مسیر در سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

به گفته اسلامی؛  اکنون شرکت‌های ریلی جدید مایل هستند در بخش حمل و نقل ریلی وروده کرده و در این عرصه فعال شوند که تقاضای این شرکت ها از مرز ۲۰ هزار واگن نیز عبور کرده است.

وی افزود: بنا داریم در سال جدید توسعه ناوگان و توسعه زیرساخت‌های ریلی همچنان پرشتاب ادامه یابد و خیلی زودتر از تصور، حجم جابجایی بار با راه‌آهن به ۱۰۰ میلیون تن در سال برسد.

اسلامی، اتصال راه‌آهن به چشمه‌های بار را یکی از ضرورت‌ها و اهداف وزارت راه و شهرسازی در سال جدید دانست و افزود: با این اقدام می‌توانیم ایمنی،  ارزانی و تسهیل در حمل‌ونقل راه آهن که لازمه آن، گسترش حمل‌ونقل ریلی است را بیش از بیش فراهم کنیم./ایرنا

کپی