اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

قدردانی سازمان بهداشت جهانی از ابتکارات ورزش همگانی ایران

قدردانی سازمان بهداشت جهانی از ابتکارات ورزش همگانی ایران

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: برنامه‌های گسترده‌ای را در قالب انواع پویش‌های ورزش همگانی برگزار کردیم که مورد توجه و تقدیر سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

«سید عبدالحمید احمدی» با تبریک فرارسیدن سال ١٤٠٠، سال جدید را سالی همراه با خیر و برکت و سلامتی برای ملت ایران و جامعه ورزش و جوانان آرزو کرد و اظهار داشت: سال ٩٩ سالی سخت و همراه با محدودیت بسیاربرای مردم و مسوولان بود. سالی که شیوع کرونا مشکلاتی را برای بخش های مختلف از جمله ورزش بوجود آورد اما در مجموع با استقامت، پایداری و بردباری همچنین کار مضاعف این سال سپری شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی ادامه داد: سال ۹۹ در عین سختی ها، مردم ایران با نگاه امیدوار به آینده، تلاش های مختلفی در بخش های گوناگون داشتند و ورزش کشور هم در این سال شرایط متفاوتی را داشت و ورزش قهرمانی تحت الشعاع این ویروس خیلی از رویدادهای بین المللی اش را از دست داد.

وی افزود: در ورزش همگانی سعی ما بر این بود که با برنامه های جدید ونوآوری هایی که توسط فدراسیون ها ‌هیات ها و کارشناسان ورزشی و با بهره گیری از فضای مجازی، رسانه ها و صدا و سیما انجام شد، بتوانیم از ظرفیت ورزش هم برای تحرک مردم، ارتقا نشاط و مقاومت بیشتر برای شرایط کرونا استفاده کنیم.

معاون وزیر تصریح کرد: برنامه های گسترده ای را در قالب پویش های ورزش در خانه و انواع پویش های ورزش همگانی برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال قابل توجهی مواجه شد و حتی مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و از ابتکارات ورزش همگانی در جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد.

وی در ادامه با اثر گذار بودن اقدامات صورت گرفته بیان کرد: من به سهم خودم از همه کسانی که در توسعه ورزش همگانی در سال ۹۹، فدراسیون های ورزشی، هیات های ورزشی در استان ها، ادارات کل استان ها، فدراسیون ورزش های همگانی تلاش داشتند، صمیمانه سپاسگزارم .

احمدی گفت: در حوزه فرهنگی هم کمک مومنانه در سال ۹۹ بسیار چشمگیر بود و با کمک جامعه ورزش در سراسر کشور توانستیم‌همایش کمک مومنانه را در سراسر کشور با گستردگی و تاثیرگذاری خوبی برگزار کنیم که به سهم خودم از همه دست اندرکاران در این بخش قدزدانی می کنم.

وی ادامه داد: پویش نذر رهایی هم در انتهای سال ٩٩ برگزار شد که کمک کرد به آزاد شدن بیش از ٢٢٠ زندانی جرایم مالی که این هم کارنامه پرافتخاری بود در ارتباط با ورزش کشورمان و قدردان همه کسانی هستم که در این پویش سهمیه بودند ، امیدوارم بتوانیم با همین هم افزایی و هماهنگی خوبی که در ورزش همگانی ، حوزه فرهنگی و ورزش روستایی ایجاد شده ، به وظایفمان در سال ١٤٠٠ بهتر عمل کنیم .

احمدی افزود: ان شاالله سال ١٤٠٠ سالی بدون ویروس کرونا و سال گشایش باشد و در بخش های مختلف کشورمان و مردم عزیز کشورمان موفقیت‌های بیشتری پیش رو داشته باشند./ایرنا

کپی