اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت و شمار قربانیان استان به ۴۶۲ نفر رسید.

"دکتر پرویز یزدان پناه" افزود: هم اکنون ۱۸۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۶۷ نفر مبتلای قطعی و ۱۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۶ هزار و ۲۲۵ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: از ۵۲۷ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۳۹ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، بهمئی، دنا و کهگیلویه بیشترین موارد مثبت را داشتند، همچنین ۶۷۵ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۸ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بودند.
دکتر یزدان پناه تاکید کرد: ضروری است در این شرایط حساس و ناپایدار از هر گونه دید و بازدید و مسافرت غیر ضروری خودداری نمایید.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: دورهمی ها و تجمعات نقش مهمی در انتقال جمعی کرونا داشته و میزان آسیب رسانی را بیشتر می کند./ایسنا

کپی