اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تزریق ۷۴ میلیون و ۹۵۶ هزار دوز واکسن کرونا در چین

تزریق ۷۴ میلیون و ۹۵۶ هزار دوز واکسن کرونا در چین

ستاد کنترل و پیشگیری از کرونا شورای دولتی چین اعلام کرد: در حال حاضر، واکسیناسیون گروه های در معرض خطر، به طور موفقیت ‌آمیز پیش می رود و تا روز گذشته /یکشنبه/ در مجموع ۷۴ میلیون و ۹۵۶ هزار دوز واکسن کرونا در چین تزریق شده است.

«می فنگ» سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین روز دوشنبه در این نشست خبری گفت: با وجود این که همه گیری کرونا در داخل چین کنترل شده اما این بیماری هنوز در سراسر جهان در حال گسترش است.

وی با یاداوری اینکه واکسیناسیون، موثرترین روش برای کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا است از همه درخواست کرد تا واکسن کرونا را تزریق کنند.

سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین گفت: برای گام بعدی، ما همچنان با رعایت اولویت، پایبندی به واکسیناسیون آگاهانه، رضایت، داوطلبانه و رایگان، کار واکسیناسیون را به شیوه ای ایمن تر، منظم‌تر و موثرتر به پیش سوق می دهیم و به تدریج تمام جمعیت کشور را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

این مقام چینی تصریح کرد: طبق آخرین گزارش ها، از لحاظ برنامه‌ریزی و تولید در مرحله کنونی، حجم تولید سالانه واکسن های کرونای چین کاملاً می تواند نیازهای واکسیناسیون مردم در سراسر کشور را برآورده کند./ایرنا

کپی