اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

از مسافران در ایستگاه راه آهن قم تست کرونا گرفته می شود

از مسافران در ایستگاه راه آهن قم تست کرونا گرفته می شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از انجام تست کرونا در ایستگاه راه آهن برای مسافران و شناسایی افراد مشکوک به کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی افزود: مسافران و زائرانی که از طریق راه‌آهن قصد ورود به  استان قم را دارند ابتدا باید تست سریع کرونا بدهند و در صورتی که جواب تستشان منفی بود اجازه ورود به شهر را دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی، کارشناس بیماری‌های مرکز بهداشت در ایستگاه راه آهن مستقر شده و از مسافران تست سریع کرونا می گیرند.

رییس مرکز بهداشت استان قم گفت: هدف از انجام این کار جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم و وضعیت استان را پایدار نگه داریم.

محبی با بیان اینکه همچنان بار مراجعه به مراکز بهداشتی در حال افزایش است گفت: انتظار داریم که مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در تجمع خودداری کنند.

به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان کرونایی در قم این استان که از روز بیستم دی ماه به منطقه آبی کرونایی کشور ورود پیدا کرده بود، از بیست و پنجم اسفند وارد منطقه زرد شد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./ایرنا

کپی