اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

فیصل مقداد: عمان از آغاز جنگ سوریه علیه تروریسم در کنار کشور ایستاده است

فیصل مقداد: عمان از آغاز جنگ سوریه علیه تروریسم در کنار کشور ایستاده است

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که عمان در کنار سوریه در جنگش علیه تروریسم و رادیکالیسم از آغاز تا به این لحظه ایستاده است.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه عنوان کرد: سفر رسمی که وی به عمان داشته با هدف تقویت روابط پابرجا میان دو کشور برادر است.

وی ادامه داد: در سوریه، ما با تروریسم و رادیکالیسم مبارزه کرده و با هم علیه اقدامات یکجانبه ظالمانه تلاش می‌کنیم، برادران در عمان در کنار مردم سوریه در این زمینه از آغاز این جنگ علیه تروریسم تا به این لحظه ایستاده‌اند.

مقداد خاطرنشان کرد: برادران در عمان، موضع متمایزی در تمامی محافل بین‌المللی در قبال رخدادها در سوریه داشتند و در کنار حق و منطق ایستادند، آنها علیه تروریسم و در کنار تمامیت ارضی و وحدت مردم سوریه ایستادند به همین دلیل این موضع عمان از احترام تمامی سوری‌ها برخوردار است.

وی عنوان کرد: ما بر این باوریم که این موضع قابل پیروی است و در حال حاضر، بسیاری از کشورهایی که با سوریه دشمنی در پیش گرفتند، آن را تایید می‌کنند، چراکه این موضع ثابت کرد که رنج سوری‌ها به نفع هیچ یک از این کشورها نیست و دردها و رنج‌های منطقه را بیشتر می‌کند و تروریسم نمی‌تواند در مکانی خاص بماند بلکه به اقصی نقاط منطقه و کشورهای آن و حتی به اروپا، آمریکا، آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین کشیده می‌شود./ایسنا

کپی