اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

«ندای وظیفه» در یک قدمی تالار مشاهیر بازی‌های ویدئویی

«ندای وظیفه» در یک قدمی تالار مشاهیر بازی‌های ویدئویی

بازی پرطرفدار «ندای وظیفه» (Call of Duty) در فهرست نامزدهای نهایی راه‌یابی به تالار مشاهیر موزه ملی بازی در نیویورک بازی‌های ویدئویی قرار گرفت.

تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی، یک تالار بین‌المللی است که چهارم ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی در موزه ملی بازی در شهر نیویورک آمریکا آغاز به کار کرد تا دستچینی از بهترین بازی‌های تاریخ را ثبت کرده و در ویترین خود به نمایش بگذارد. بازی‌های ویدئویی برای راه‌یابی به این تالار باید علاوه بر ماندگار بودن، در مقیاس جهانی شناخته شده بوده و در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و فرهنگ عامه تاثیر قابل توجهی را از خود به جا گذاشته باشند.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رای‌گیری برای انتخاب اعضای جدید تالار مشاهیر بازی‌های ویدئویی جهان آغاز شده و فهرستی ۱۲ نفره از نامزدهای نهایی با حضور گزینه‌های نام‌آشنایی چون ندای وظیفه (Call of Duty)، گیتار هیرو (Guitar Hero) و انیمال کراسینگ (Animal Crossing) شانس کسب این افتخار را به دست آوردند.

از دیگر بازی‌های راه‌یافته به فهرست نامزدهای امسال می‌توان به بازی فارم ویل (FarmVille)، فوتبال جهانی فیفا (نخستین شماره از سری بازی‌های فیفا)، فوتبال ماتل (Mattel Football)، شبیه ساز خلبانی مایکروسافت، پول پوزیشن (Pole Position)، درگاه (Portal)، استار کرافت (Starcaft)، ترون (Tron) و کارمن سندیگو اشاره کرد.

کمیته‌ای بین‌المللی از روزنامه‌نگاران و پژوهشگران زبده در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و تاثیر آنها بر جامعه ۶ مه امسال (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) طی یک مراسم مجازی سه بازی از بین ۱۲ نامزد معرفی شده را به عنوان برنده انتخاب می‌کنند. این بازی‌های برگزیده سپس به جمع ۲۸ بازی دیگر این تالار از جمله ماین‌کرافت، جی تی ای ۳، سونیک، قارچ خور و سولیتر مایکروسافت ملحق خواهند شد.

علاقه‌مندان و طرفداران پروپاقرص بازی‌های ویدئویی تا ۲۵ مارس (۵ فروردین ۱۴۰۰) فرصت دارند از طریق بخش انتخاب بازیکن (Player's Choice)، به صورت برخط در این رای‌گیری شرکت کنند. /ایرنا

کپی