اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ترافیک در جاده‌های هراز و کندوان سنگین و پرحجم است

ترافیک در جاده‌های هراز و کندوان سنگین و پرحجم است

رییس پلیس راه مازندران گفت که در حال حاضر ترافیک در جاده‌های هراز و کندوان منتهی به شهرهای آمل و چالوس سنگین و پر حجم است.

سرهنگ علیرضا قدمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که عمده پلاک‌های خودروهای جاده های مواصلاتی استان غیربومی است ، افزود ه تردد در جاده کندوان حد فاصل پل زنگوله تا سیاه پیشه پر حجم و سنگین است.

وی گفت : ترافیک در منطقه بایجان جاده هراز از جنوب به شمال هم سنگین و پر حجم است .

سرهنگ قدمی با اعلام این که در جاده سوادکوه نیز با وجود پرحجم بودن ترافیک ، تردد وسایل نقلیه به صورت روان در حال انجام است ، تاکید کرد : طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا، از ورود خودروها با پلاک استان‌های خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد که دارای شرایط قرمز کرونایی هستند، به مازندران جلوگیری می‌شود.

وی افزود: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ (۰۱۱) به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی در باره وضعیت راه‌های استان است.

رییس پلیس راه مازندران ضعیت آب و هوایی محورهای مواصلاتی مازندران را عادی و بدون هرگونه مداخلات جوی توصیف و توصیه کرد : رانندگان با صبر و حوصله و با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی پشت سر هم حرکت کنند تا ترافیک به صورت روان همواره در جریان باشد.

کندوان، هراز و سوادکوه  سه محور اصلی ارتباط مازندران با پایتخت و غرب کشور است و محور کیاسر هم ارتباط این استان را با سمنان برقرار می کند. این محورها در عین حال یکی از مهم ترین مسیرهای گردشگری مازندران به شمار می روند.

هوای نیمه ابری مازندران

طبق پبش بینی اداره کل هواشناسی مازندران هوای امروز  یکشنبه اولین روز از سال ۱۴۰۰ و فردا دوشنبه صاف تا نیمه ابری است که از بعد از ظهر و شب با افزایش ابر، در مناطق جلگه‌ای و دامنه‌ها با احتمال بارش پراکنده و وزش باد همراه خواهد شد.

بنا بر این گزارش ، آسمان مازندران روز سه شنبه سوم  فروردین صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما، در دامنه و ارتفاعات با وزش باد گرم، در مناطق ساحلی وجلگه‌ای با احتمال مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

وضعیت جوی مازندران روز چهارشنبه هفته جاری نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش محسوس دما و بویژه دردامنه و ارتفاعات با وزش باد گرم است و از شب چهارشنبه نیز همراه با وزش باد شدید لحظه‌ای ، افزایش ابرو بویژه در نیمه غربی رگبار باران خواهد بود./ایرنا

کپی