اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مسی و گریزمان بهترین زوج لالیگا

مسی و گریزمان بهترین زوج لالیگا

مهاجم آرژانتینی و فرانسوی بارسلونا بهترین زوج در خط حمله در لالیگا به حساب می آیند.

 لیونل مسی و آنتوان گریزمان بهترین زوج خط حمله لالیگا در این فصل هستند. دو مهاجم بارسلونا تنها گل های بیشتری به ثمر نرساندند (۲۸) بلکه بیش از همه هم پاس گل داده اند (۱۵). لوییس سوارس و مارکوس یورنته با ۲۷ گل و ۱۰ پاس گل دوم هستند. میکل اویارسابال و الکساندر ایساک هم با ۲۲ گل و هشت پاس گل رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

بارسلونا که در سال ۲۰۲۱ تاکنون ۱۲ بازی در لالیگا انجام داده است یازده پیروزی و یک تساوی کسب کرده است. آبی اناری ها که بدون شکست بودند ۳۲ گل به ثمر رساندند. ۲۴ گل با همکاری گریزمان و مسی وارد دروازه حریفان شده است. دو بازیکن برابر اوئسکا که با پیروزی ۴ بر یک به پایان رسید در چهار گل تاثیر داشتند. سه گل زیبا با ثمر رساندند و گل دیگر با پاس آن ها توسط مینگسا وارد دروازه اوئسکا شد. در این مدت مسی ۱۴ گل به ثمر رسانده و پنج پاس گل داده است و گریزمان  چهار گل و سه پاس گل.

با وجود انتقادها از گریزمان که منجر شد سه بازی نیمکت نشین شود زوج آبی اناری ها برتر از همه است. آن ها در ۴۳ گل تاثیر داشتند. مسی با ۲۱ گل در صدر برترین گلزنان لالیگا قرار دارد و سپس سوارس با ۱۸ گل در جایگاه دوم قرار دارد. مهاجم اروگوئه ای در کنار یورنته که ۹ گل به ثمر رسانده است بهترین زوج اتلتیکومادرید به حساب می آیند. آن ها روی ۳۷ گل نقش داشته اند.ایسنا

 

کپی