اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

کشف بیش از یک تن موادمخدر درسیستان و بلوچستان

کشف بیش از یک تن موادمخدر درسیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف بیش از یک تن موادمخدر در سواحل مکران خبر داد.

 سردار «احمد علی گودرزی» در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار از فعالیت یک باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی چابهار مطلع و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، انهدام این باند و کشف محموله موادمخدر در دستورکار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، منطقه فعالیت قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت جابجایی محموله موادمخدر از طریق دریای عمان مشخص و در راستای مقابله با سوداگران مرگ چندین تیم پوششی و عملیاتی از مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار در یک عملیات آبی و خاکی منسجم، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله بزرگ موادمخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنند، زمانی که خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند اقدام به تیراندازی به سمت مرزبانان کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش دریابانان، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو و شناور و برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: مرزبانان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو و یک فروند شناور مقدار یک تن و ۸۷ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک را کشف کنند.

 فرمانده مرزبانی ناجا در پایان از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مرزنشینان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزها قدردانی کرد.پلیس

کپی