اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بمباران مواضع داعش در ۱۳۳ حمله هوایی توسط جنگنده های ائتلاف

بمباران مواضع داعش در ۱۳۳ حمله هوایی توسط جنگنده های ائتلاف

گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی طی ۱۰ روز گذشته ۱۳۳ حمله هوایی به مواضع داعش در رشته کوه‌های قره جوغ در موصل واقع در شمال عراق داشتند.

 یک منبع تاکید کرد: حملات به کشته شدن تعدادی از اعضای داعش و انهدام ده‌ها موضع وابسته به داعشی‌ها انجامید.

در بیانیه گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق تاکید شده است: به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و با هدف خشکاندن منابع تروریسم و نابودی مخفیگاه‌های گروهک‌های داعش به دستور و هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک و با تلاش‌های میدانی قهرمانان سازمان مبارزه با تروریسم جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی سلسله حملات هوایی را که طی ۱۰ روز گذشته به ۱۳۳ مورد رسید در رشته‌ کوه‌های قره جوغ در حوزه عملیات نینوا انجام دادند.

او افزود:‌ این عملیات منجر به نابودی ۶۱ مقر تروریست‌ها و ۲۴ غار و کشته شدن تعدادی تروریست شد و به زودی نتایج کامل عملیات منتشر خواهد شد. این عملیات بعد از تفتیش و جستجوی مناطق انجام گرفت.

طی دو ماه گذشته عملیات نظامی علیه داعش در سوریه و عراق افزایش یافته است و این بعد از انجام حملات تروریستی به این دو کشور با مسؤولیت داعش بوده است.

در سوریه وضع خیلی تفاوت ندارد. جنگنده‌های روسیه ۹۷ حمله هوایی به مواضع داعش در منطقه بادیه طی دو روز گذشته انجام دادند که این سوال را مطرح می‌کند آیا داعش مجددا تمرکز خود را بر دو کشور گذاشته است؟ خطرات این حملات در شرایط کنونی تا چه حد است؟ایسنا

 

 

کپی