اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تظاهرات هزاران اسرائیلی علیه نتانیاهو

تظاهرات هزاران اسرائیلی علیه نتانیاهو

هزاران اسرائیلی روز شنبه مقابل محل اقامت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی تظاهرات کردند و خواستار کناره گیری وی از قدرت شدند.

 تظاهرات اسرائیلی‌ها علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سه روز قبل از چهارمین انتخابات سراسری این رژیم طی دو سال گذشته است.

معترضان با در دست داشتن پرچم، طبل و بوق زدن در خیابان‌هایی که پلیس مسیر آنها را به روی خودروها مسدود کرده بود حرکت کردند و با سر دادن شعارهایی خواستار برکناری نخست وزیر ساله شدند.

تعداد جمعیت در این تظاهرات بیش از تظاهرات‌های قبلی علیه نتانیاهو در ماه‌های گذشته بود و رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که تعداد تظاهرکنندگان به حدود ۲۰ هزار نفر می‌رسید.---

پیش‌بینی می‌شود که حزب راست گرای لیکود به ریاست نتانیاهو با بیشترین درصد در انتخابات ۲۳ مارس حضور یابد، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که هیچ حزبی به اکثریت پارلمان دست پیدا نکند یا قادر به تشکیل دولت نباشد، این همان اتفاقی است که در سه انتخابات گذشته رخ داد.

اخیرا فشارها بر نتانیاهو که به اتهام فساد تحت محاکمه است، افزایش یافته و مخالفانش وی را به سوء مدیریت پاندمی ویروس کرونا متهم می‌کنند.

با این حال، نخست وزیر این رژیم امیدوار است پس از موفقیت برنامه واکسیناسیون دولت برای جلوگیری از شیوع کرونا- که اجازه می‌دهد بیشتر فعالیت‌های اقتصادی پس از سه دوره قرنطینه عمومی مجددا آغاز شود و همچنین پس از امضای توافقنامه‌های عادی‌سازی با کشورهای عربی- حمایت لازم را برای دستیابی به اکثریت پارلمان به دست آورد.

نتانیاهو با اتهاماتی نظیر رشوه خواری، کلاهبرداری و خیانت در امانت  روبه‌رو است، اما هرگونه تخلف را انکار می‌کند.ایسنا

 

 

کپی