اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

نجات ۴ جوان محبوس شده در کوه صفه اصفهان

نجات ۴ جوان محبوس شده در کوه صفه اصفهان

۴ جوان محبوس شده در دیواره های صخره ای کوه صفه پس از ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه عملیات امداد و نجات اکیپ کوهستان نجات یافتند.

آتشیار فرهاد کاوه آهنگران سخنگو و رئیس اداره ارتباطات آتش نشانی اصفهان، اظهار کرد: ساعت ۱۸ و ۵۲ دقیقه عصر گذشته (شنبه_۳۰ اسفندماه) طبق اعلام شهروندان به ستاد فرماندهی عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان مبنی بر محبوس شدن ۴ جوان در دیواره های صخره ای کوه صفه و اعلام نیاز به کمک، بلافاصله اکیپ ویژه نجات در کوهستان از ایستگاه شماره ۱۲ به سمت موقعیت اعزام شدند.

وی افزود: اکیپ امداد نجات کوهستان پس از بررسی متوجه موقعیت حساس محبوس شدگان در منطقه فنی قاراپت شدند که بلافاصله با استفاده از تجهیزات پیشرفته نجات در کوهستان نسبت به صعود اقدام و با استفاده از تکنیک های نجات نفرات را به پایین دیواره های مرتفع منتقل کردند و مورد رفع خطر شد.

کاوه آهنگران اعلام کرد: این عملیات فنی پس از ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه در ساعت ۲۲ و ۲۵ دقیقه شب گذشته خاتمه یافت.

سرپرست نجات در ارتفاع و کوهستان در باره این حادثه گفت: با توجه به تعطیلات نوروز شهروندان و مسافران زیادی نسبت به کوهپیمایی در کوه صفه اقدام می کنند که متاسفانه اکثرا نسبت به هشدارهای ایمنی بی تفاوت بوده و با عدم رعایت موارد ایمنی نسبت به صعود اقدام می کنند که باعث ایجاد حوادث و خطراتی برای خود و نجاتگران سازمان آتش نشانی می شوند.

وی از شهروندان خواست در صورت تصمیم به صعود کوه، نسبت به همراهی با باشگاه های کوهنوردی اقدام کرده و حتما به هشدارهای ایمنی نصب شده در محیط کوهستان توجه کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان همچنین یادآور شد: اکیپ ویژه نجات در کوهستان در ایام نوروز و با توجه به حضور گردشگران، در محل کمپ امداد و نجات کوه صفه اصفهان جهت پیشگیری از حوادث کوهستان مستقر هستند.

 

کپی