اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی مدیریت بحران برای مخاطرات احتمالی نوروز ۱۴۰۰

آمادگی مدیریت بحران برای مخاطرات احتمالی نوروز ۱۴۰۰

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از اعلام آماده‌باش مدیریت بحران به استان‌های کشور در برابر حوادث احتمالی در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

آقای اسماعیل نجار با اشاره به بخشنامه سازمان مدیریت بحران به استانداران سراسر کشور برای آمادگی در برابر حوادث و مخاطرات نوروزی گفت: در راستای ایجاد هماهنگی و انسجام میان دستگاه‌های مختلف کشور در هنگام وقوع هرگونه حادثه احتمالی در ایام نوروز مدتی قبل بخشنامه‌ای به استانداران و مدیران کل بحران استان‌های سراسر کشور صادر و در جریان آن بر ضرورت آمادگی در برابر هرگونه حوادث و مخاطرات در ایام نوروز تاکید شد.

وی با بیان اینکه براساس این بخشنامه تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی، انتظامی و... باید برای مقابله با حوادث و مخاطرات غیرمترقبه آمادگی داشته باشند، گفت: امسال نگرانی‌ها در مورد کرونا نیز وجود داشته و از این رو در این بخشنامه تاکید شده تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمامی دستگاه‌های امدادی آمادگی همراهی و همکاری در اجرای مصوبات و طرح‌ها ستاد ملی مقابله با کرونا را نیز داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه گزارشی از اقدامات انجام شده به طور مستمر و روزانه از استان‌ها اخذ خواهد شد، گفت: با توجه به توصیه‌های انجام شده در خصوص پرهیز از سفر، تاکید شده که مسئولان استانی در این حوزه نیز فعالیت کرده و در عین حال با دریافت هشدار‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌ها هرگونه احتمال مداخلات جوی و حوادثی نظیر سیل و طوفان را اطلاع رسانی کنند.

آقای نجار با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول نیز موظف شده‌اند که با توجه به وقوع حوادث جوی و بارش نزولات آسمانی در فصل بهار نسبت به لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها اقدام کنند، گفت: گزارش نهایی نیز از تمام استان‌ها اخذ شده و در صورت بروز هرگونه کوتاهی و غفلت در عمل به وظایف به موارد تخلف برابر قانون مدیریت بحران برخورد خواهد شد.

کپی