اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تحقق کامل درآمدهای مالیاتی بدون ایجاد فشار به مودیان

تحقق کامل درآمدهای مالیاتی بدون ایجاد فشار به مودیان

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: 100 درصد درآمد مالیاتی تا 20 اسفند 99 در حالی محقق شده که هیچگونه فشاری روی مودیان نبوده است.

 فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به رویکرد اصلی اعضای شورا نسبت به روند واگذاری‌ها و لزوم توجه به کاهش تصدی‌گری دولت و رسیدن به توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: به اعتقاد او آنچه از روح حاکم بر سیاست‌های اصل 44 برمی‌آید همین نکته بوده و باید این اصل را با تمام جزئیات آن مورد توجه قرار داد.

در بخش دیگری از این نشست علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عملیاتی شدن پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان یزد و شهرستان اردکان در راستای حل مسائل آبی تعدادی از معادن بزرگ مستقر در این مسیر اشاره کرد.

بر اساس اظهارات او، عملیات اجرایی 3 خط انتقال آب دیگر نیز کلید خورده است که یکی از استان هرمزگان به خراسان جنوبی می‌رسد، دیگری از هرمزگان وارد اصفهان شده و در نهایت خطی که از چابهار به زابل می‌رود.

او همچنین به انعقاد چند موافقت‌نامه با شرکت‌های بزرگ صنعتی برای توسعه سطح سرمایه‌گذاری‌ها برابر با 152 هزار میلیارد تومان در 5 استان کشور اشاره کرد.

در این بین دژپسند نیز با توجه به برگزاری نشست پایانی شورای گفت‌وگو در سال 99 به برخی دستاوردهای این شورا اشاره کرد. بر اساس گفته‌های او، در این سال 10 جلسه با 17 مصوبه برگزار شد که دستاورد قابل توجهی است. او همچنین با بیان این مطلب که در این سال برابر با 33.4 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی اتفاق افتاد، گفت: همکاری و همیاری در نشست‌های شورای گفت‌وگو کمک کرد تا صادرکنندگان علی‌رغم مشکلات و چالش‌های بسیار موفق به این سطح از صادرات شوند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در بحث واگذاری‌ها و مشوق‌های مالیاتی نیز قدم‌های جدی برداشته شد و یا درباره ماده 20 قانون رفع موانع تولید که عین مصوبه شورای گفت‌وگو به تصویب نهایی رسید.

وی همچنین از تحقق 100 درصدی میزان مالیات مصوب در 20 اسفندماه خبر داد و گفت: مهم این است که این تحقق صددرصدی به گونه‌ای روی داده که هیچ فشاری روی مودی نبود و تا حد ممکن معافیت‌ها و بخشودگی‌ها را اعمال کردیم.

/ایرنا

کپی