اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کرونا دو سوم کارکنان هتل‌ها را بیکار کرد

کرونا دو سوم کارکنان هتل‌ها را بیکار کرد

ایران زمین - رئیس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف به تعطیلی کشانده شده‌اند. از ابتدای کرونا تا بهمن‌ماه امسال، هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده‌اند.

به‌گزارش ایلنا، جمشید حمزه‌ زاده در مورد وضعیت هتل‌ها اظهار داشت: درصد رزرو هتل‌ها بسیار کم است، می‌توان گفت میانگین کشوری درخواست رزرو هتل برای ایام نوروز کمتر از 15 درصد است. عموماً این موقع سال میزان تقاضا برای رزرو بین 50 تا 60 درصد بود و علت این وضعیت نیز کرونا و تبلیغات شدید صداوسیما و مسئولان در مورد سفر نکردن است.
وی در پاسخ به سؤالی در مورد پراکندگی تقاضا برای خدمات هتل در شهرهای مختلف گفت: در بعضی شهرها مانند کیش درخواست رزرو هتل نسبت به دیگر شهرها بیشتر است اما مابقی شهرها تقریباً در یک سطح هستند.
رئیس جامعه هتلداران ایران تصریح کرد: بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف به تعطیلی کشانده شده‌اند. از ابتدای کرونا تا بهمن‌ماه، هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده‌اند. هتل‌ها به زحمت خود را نگه داشته‌اند چراکه ضریب میانگین اشغال کشوری الان کمتر از 15 درصد است.
وی در مورد وضعیت کارگران و کارکنان هتل‌ها بیان کرد: هتل‌ها کارگر اخراجی نداشتند اما بسیاری از کارگران پایان کار خورده‌ و به خاطر کرونا تعطیل شده‌اند. می‌توان گفت دو سوم کارکنان هتل‌ها در ایام کرونا تعطیل شدند تا بتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند اما متأسفانه بسیاری از آنها هنوز بیمه بیکاری نگرفته‌اند.

کپی