اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نامه اعتراض آمیز ظریف و سلطانی فر به اینفانتینو/ صالحی امیری: مسوولیت این بی تدبیری برعهده شخص شیخ سلمان است

نامه اعتراض آمیز ظریف و سلطانی فر به اینفانتینو/ صالحی امیری: مسوولیت این بی تدبیری برعهده شخص شیخ سلمان است

رییس کمیته ملی المپیک از اعتراضات پردامنه مسوولان ورزشی و سیاسی ایران به تصمیم اخیر ای اف سی خبر داد.

صبح امروز نشستی با حضور سلطانی فر وزیر ورزش، صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، خطیب زاده معاون وزارت امور خارجه، علی نژاد معاون وزیر ورزش و عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال پیرامون اعطای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی به بحرین برگزار شد.

صالحی امیری با اعلام این خبر گفت: از نظر ما این یک تصمیم سیاسی بود چون بعد از فشارها در حوزه سیاسی و اقتصادی حالا می بینم در حوزه ورزش این فشارها علیه ایران شکل گرفته است. آقای دکتر ظریف رسماً در نامه ای به اینفانتینو اعتراض خود را اعلام کردند و با برخی کشورهای تصمیم ساز در این حوزه نیز رایزنی و مذاکره کردند. همچنین وزیر ورزش نیز نامه ای در این خصوص به رییس فیفا ارسال کرده. ما نیز از کمیته ملی المپیک در نامه ای به توماس باخ، رییس IOC اعتراض خود را اعلام کردیم. فدراسیون نیز مقرر شد به فیفا و ای اف سی نامه بنویسد.

وی افزود: این یک مسأله ملی است و همه ظرفیت کشور برای آن باید بسیج شوند. متاسفانه این تصمیم ناعادلانه گرفته شده و از خلا مدیریتی فدراسیون فوتبال ایران نهایت سواستفاده را کرده اند. مسوولیت این بی تدبیری برعهده شخص شیخ سلمان رییس ای اف سی است.

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که نمایندگان ایران در ای اف سی چه اقدامی انجام دادند، گفت: من اطلاع ندارم از این کرسی چه استفاده ای کردیم و بهتر است از خود آقایان بپرسید. ما وظیفه خودمان را انجام دادیم و امیدواریم با نتیجه منجر شود./ ورزش سه

کپی