اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

جزیره کاستلوریتزو، اولین منطقه جهان که همه ساکنانش واکسن کرونا زدند

جزیره کاستلوریتزو، اولین منطقه جهان که همه ساکنانش واکسن کرونا زدند

کاستلوریتزو، اولین منطقه در جهان است که تمام ساکنان آن واکسن کرونا را دریافت کردند.

این جزیره دورافتاده یونانی، که به سواحل ترکیه بسیار نزدیک تر است تا آتن، پانصد نفر جمعیت دارد که دوشنبه مقامات اعلام کردند همه جمعیت این جزیره واکسن کووید را دریافت کرده اند.


ماریا لاتزارکی، مالک یکی از رستوران های محبوب جزیره ۹۰ ساله است و در میان اولین کسانی که هر دو دوز واکسن فایزر بیون تک را دریافت کرده اند.

او به خبرنگار یورونیوز می گوید که امیدوار است با خاتمه واکسیناسیون تمامی اهالی جزیره، دوباره بتواند رستورانش را باز کند. ماریا لاتزارکی می‌گوید این جزیره معمولا در این موقع سال مملو از گردشگران است و امیدوار است که بزودی روزهای روشن گذشته بازگردند.

میشائیل ماتسوس، یکی از ماهیگیران مقیم این جزیره نیز می گوید یکسال توقف کامل کارشان ضررهای اقتصادی جبران ناپذیری به او و خانواده اش وارد کرده است.

هنوز شهرداری این جزیره یونانی تصمیم به بازگشایی کامل فروشگاه ها و رستوران ها را صادر نکرده است. یکی از مشاوران شهرداری به یورونیوز می گوید امیدوار است بزودی در هماهنگی با دولت یونان دستور بازگشایی کامل در جزیره صادر شود.

این مقام یونانی تاکید می کند که شهرداری کاستلوریتزو با ایده « گذرنامه واکسن» اتحادیه اروپا موافق است و امیدوار است جزیره بتواند بزودی میزبان گردشگران، البته واکسینه، باشد./ یورنیوز

تزریق واکسن کرونا مجوز مسافرت نوروزی نیست/ چرا برخی از پرسنل درمان هنوز واکسینه نشدند؟

"کوواکس" چند دوز واکسن کرونا در سطح جهان توزیع می‌کند؟

واکسیناسیون دلیل سهل‌انگاری در محدودیت‌های کرونایی نشود

روند کند واکسیناسیون کرونا در ژاپن

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی