اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
دریادار خانزادی خبر داد؛

اولین «هاورکرافت بومی» به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود

اولین «هاورکرافت بومی» به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق اولین هاورکرافت ساخت کشور به ناوگان نیروی دریایی ارتش، توسط متخصصین جوان ایرانی در سال آینده خبر داد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در جمع معاونین  فرماندهان نداجا با تاکید بر اینکه نیروی دریایی ارتش با حضور جوانان متخصص و با ایمان توانسته است در تمام حوزه های تجهیزاتی و عملیاتی به خودکفایی کامل برسد، گفت: انشاءالله در سال آینده اولین هاورکرافت ساخت کشور جمهوری اسلامی ایران به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می شود.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش مرکب امنیت دریایی بین دو نیروی دریایی ایران و روسیه در شمال اقیانوس هنددر سال جاری،افزود: بازتاب برگزاری  این رزمایش در سطح ملی و بین المللی برای کل نیروهای مسلح و همچنین برای کشور بسیار اثربخش و امیدوار کننده بود و پیام آن برای کشورهای دوست و همسایه، صلح و دوستی و برای دشمن، نمایش اقتدار دریایی و امنیت جمعی توسط کشورهای حاشیه اقیانوس هند بدون حضور بیگانگان وکشورهای فرامنطقه ای  بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، مسیر پیشرفت‌ و فناوری‌های به روز دنیا در حوزه  موشکی در  نیرو ی دریایی ارتش را بسیار مطلوب دانست و افزود: امروز تمام یگان های سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش به موشک های بومی مجهز هستند و انشاءالله موشک هایی با قابلیت عمود پرواز بر روی شناور های سطحی این نیرو نصب و عملیاتی خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش کارخانجات نیروی دریایی ارتش را بعنوان بزرگترین مجموعه صنعتی کشور در ساخت و تعمیر یگان های سطحی و زیرسطحی عنوان کرد و گفت: با پشتکار جوانان متخصص در نیروی دریایی ارتش توانسته ایم در تمام حوزه های تعمیراتی و تجهیزاتی به خودکفایی صددرصد برسیم.

دریادار خانزادی الحاق ناوبندر مکران و ناوموشک انداز زره به نیروی دریایی ارتش را افتخار بزرگی برای کل نیروهای مسلح و کشور دانست و تصریح کرد: این رویداد ملی، با همکاری و همدلی همه فرماندهان و کارکنان در نیروی دریایی ارتش انجام شد و همواره به خود می بالیم که در این لباس مقدس، امنیت و آرامش را برای مردم کشورمان هدیه دهیم.

وی موفقیت این نیرو ی راهبردی در تمام حوزه‌ها را وجود سرمایه نیرو نیروی انسانی متعهد عنوان  و خاطر نشان کرد: ثمره همه دستاوردها در این نیروی راهبردی تنها با تلاش و حضور نیروی انسانی متعهد، متخصص و با ایمان است که باید قدردان تمام کارکنان وخانواده های آنان باشیم .

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح همواره مورد تهدید فرهنگی دشمنان هستند،گفت: تمام فرماندهان ،کارکنان و خانواده ها بعنوان پیشانی نظام مقدس، الگویی برای جامعه محسوب می شوند و باید بیش از پیش به حفظ  و رعایت رفتار و  کردار  خود توجه داشته باشند./مهر

کپی