اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
بررسی هفته هفدهم لیگ در روز توقف پرسپولیس و برد استقلال

سپاهان رکوردها را جابه‌جا کرد

سپاهان رکوردها را جابه‌جا کرد
محمد محمدی سدهی

هفته هفدهم لیگ برتر شنبه در حالی به صورت کامل و در یک روز برگزار شد که نتایج جالبی رقم خورد.

 دربی استان کرمان میان گل گهر و مس در شرایطی برگزار شد که علیرضا حقیقی به دروازه سیرجانی‌ها بازگشت و تیم امیر قلعه‌نویی هم که 2 بازی متوالی را باخته بود، به یک امتیاز رسید. دیگر بازی بدون گل، تقابل سایپا و  نفت‌ مسجدسلیمان بود تا شاگردان ابراهیم صادقی که بیشترین تساوی را دارند، نهمین مساوی خود را تجربه کنند و شاگردان داریوش یزدی هم در دومین بازی با او دومین تساوی خود را کسب کنند.

سومین تساوی صفر- صفر هم در بازی صنعت نفت و پرسپولیس به دست آمد تا شاگردان یحیی گل‌محمدی بعد از 6 برد پیاپی متوقف شوند. البته پرسپولیس در 6 بازی گذشته‌اش 6 کلین شیت داشته است. این در حالی است که سایپا، شهرخودرو، پیکان، سپاهان، تراکتور، آلومینیوم و گل گهر در کل بازی‌های خود 6 کلین شیت داشته‌اند. شهر خودرو یکی از تیم‌های پیروز این هفته بود که 2 - صفر پیکان را برد تا سید مهدی رحمتی سرمربی این تیم با خیال راحت‌تری به روزهای آینده فکر کند. مصدومیت شدید علی نعمتی مدافع شهرخودرو که راهی بیمارستان شد و درگیری محمد نوازی مربی مشهدی‌ها روی سکوها با یک سرباز از اتفاق‌های پیرامون این مسابقه بود.

پرگل‌ترین بازی این هفته و قاطع‌ترین برد این فصل در دیدار آلومینیوم و سپاهان رقم خورد که با نتیجه غیرمنتظره 6-1 به سود اصفهانی‌ها به پایان رسید و محرم نویدکیا هم، چنین پیروزی را از اتفاقات نادر فوتبال خواند. اما در سوی دیگر میدان محمود خرمزی سرمربی موقت اراکی‌ها همه گل‌های دریافتی تیمش را مشکوک اعلام کرد! سپاهان با این برد اولین تیم لیگ بیستم شد که به 10 برد می‌‌رسد. این تیم با 34 امتیاز هم امتیاز پرسپولیس شد و در رده دوم قرار گرفت. ضمن اینکه با 32 گل زده بهترین خط حمله لیگ با فاصله 10 گل نسبت به تیم بعدی یعنی پرسپولیس است. سپاهان در این بازی 9 موقعیت گل خلق کرد و به رکورد پرسپولیس در خلق شانس گلزنی رسید. تراکتور هم 2-1 نساجی را برد تا رسول خطیبی اولین 3 امتیاز خود با تیم جدیدش را جشن بگیرد. شادی گل میثم تیموری بازیکن تراکتور که مازنی است ولی بعد از گلی که به نساجی زد با عصبانیت به بنر تبلیغاتی زد عجیب بود. ضمن اینکه محمد عباس‌زاده بازیکن سابق نساجی نیز بعد از گلزنی خوشحالی نکرد. او 9 گله شده تا نشان دهد در تراکتور دوباره به اوج رسیده است. جلالی هم پنجمین باخت خود را با نساجی پشت سر گذاشت که نشان می‌‌دهد تغییر مربی در این تیم نتیجه نداده است. ذوب آهن 2 - صفر ماشین‌سازی‌ را از پیش رو برداشت تا مجتبی حسینی به اولین برد خود با اصفهانی‌ها برسد ولی مهدی پاشازاده در دومین بازی‌اش با تبریزی‌ها هم باخت.

استقلال هم یک - صفر فولاد را برد تا آبی‌پوشان در اولین گام با فرهاد مجیدی به پیروزی برسند و انتقام بازی رفت را بگیرند. در این بازی امیرارسلان مطهری که توسط محمود فکری همیشه به عنوان یار فیکس به کار گرفته می‌‌شد، این بار به عنوان تعویض طلایی در تیم مجیدی پایش به گلزنی باز شد. اظهارات جواد نکونام هم که با کنایه به استقلالی‌ها گفت بابت این باخت گریه نمی‌کند، در نوع خود عجیب بود.‌

کپی