اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

جدول لیگ برتر فوتبال/ رقابت پرسپولیس، سپاهان و استقلال تنگاتنگ شد+ تصویر

جدول لیگ برتر فوتبال/ رقابت پرسپولیس، سپاهان و استقلال تنگاتنگ شد+ تصویر

جدول رده‌بندی لیگ برتر پس از پایان هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با تغییراتی مواجه شد که رقابت میان تیم‌های بالانشین تنگاتنگ شد.

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال به هفته هفدهم رسید و بازی‌های این هفته با سه تساوی بدون گل خاتمه یافت و پنج بازی دیگر با پیروزی برای تیم‌های خوش شانس هفته همراه بود. بردهایی که در بالای جدول به کار سپاهان و استقلال آمد و در پایین جدول هم ذوب‌آهن و شهر خودرو شرایط خوبی را تجربه کردند.

پرسپولیس که صدرنشین لیگ برتر بود، با تساوی بدون گل خارج از خانه مقابل صنعت نفت آبادان، 34 امتیازی شد. شاگردان یحیی گل‌محمدی با این تساوی فرصت را برای سپاهان فراهم کردند تا بتواند با برد 6 بر یک در خانه آلومینیوم اراک به پشت سر پرسپولیس برسد و حالا فقط با یک تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم قرار دارد.

رتبه سوم لیگ، هدفی بود که استقلال و فولاد در تقابل رو در رو برای آن تلاش می‌کردند. دیداری حیثیتی که با برتری یک بر صفر شاگردان فرهاد مجیدی مقابل شاگردان جواد نکونام به پایان رسید تا استقلال فاصله‌اش را با فولاد بیشتر کند. هم اکنون استقلال با 30 امتیاز در رتبه سوم است و فولاد 26 امتیازی باقی ماند تا فاصله‌اش با رقبای بالای جدولی بیشتر شود.

البته این شکست برای فولاد سنگین تمام شد، چراکه تراکتور با برتری خانگی مقابل نساجی 26 امتیازی شد و حالا فقط با تفاضل گل کمتر نسبت به فولاد رتبه پنجم جدول را در اختیار دارد و این مسئله برای فولادی‌ها خطرساز است. تساوی برای صنعت نفت و همچنین گل‌گهر و مس رفسنجان سودی نداشت تا آنها نیز در کمرکش جدول باقی بمانند، اما شهر خودرو توانست با پیروزی خانگی مقابل پیکان با 22 امتیاز به یک قدمی آلومینیوم 23 امتیازی برسد که شکست سنگین و تلخی را تجربه کرد.

پیکان در حالی مقابل شهر خودرو شکست خورد که دیدارش 6 امتیازی بود و حالا باید با 21 امتیاز پایین‌تر از این تیم در رتبه یازدهم جدول است. ذوب‌آهن نیز توانست با برتری مقابل ماشین‌سازی فاصله‌اش را در پایین جدول با این تیم قعرنشین بیشتر کند و حالا با 14 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار دارد.

نتایج کامل دیدارهای هفته هفدهم به شرح زیر است:

گل‌گهر سیرجان صفر - مس رفسنجان صفر
صنعت نفت آبادان صفر - پرسپولیس صفر
سایپا صفر - نفت مسجدسلیمان صفر
شهر خودرو مشهد 2 - پیکان صفر
آلومینیوم اراک یک - سپاهان اصفهان 6
تراکتور تبریز 2 - نساجی مازندران یک
ذوب‌آهن اصفهان 2 - ماشین‌سازی تبریز صفر
استقلال یک - فولاد خوزستان صفر/ تسنیم

جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال پس از پایان هفته هفدهم را در زیر می‌بینید:

لیگ برتر فوتبال , فوتبال ,

 

کپی