اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کشف گور دسته جمعی در استان موصل عراق

کشف گور دسته جمعی در استان موصل عراق

برخی منابع از کشف یک گور دسته جمعی با دست کم ۲۰ جسد که احتمال میرود متعلق به ترکمن های شیعه باشد، در استان موصل عراق خبر دادند.

 این در حالیست که دیروز هم ۱۶ جسد از یک چاه در یکی از روستاهای عراق بیرون کشیده شد.

در همین پیوند کانال تلگرامی وابسته به صابرین نیوز نزدیک به نیروهای مقاومت ضد اشغالگری عراق به نقل از ارتش عراق نوشت: لشکر ۱۴ ارتش عراق رسماً اعلام کرد که اجساد ۲۰ شهروند را که گمان می رود از شیعیان ترکمن بوده و در زمان کنترل گروهک تروریستی داعش بر مناطق شمالی عراق، اعدام شدند، پیدا کرده است.

رسانه های محلی در خبرهای تایید نشده از احتمال وجود حداقل ۷ گور دسته جمعی دیگر متعلق به شبک ها (از اقوام کرد) و نیز ترکمن های شیعه سخن به میان آورده اند.

دیروز نیز ۱۶ اسکلت در استان موصل در چاهی در روستایی به نام "خرابه زرد" پیدا و بیرون کشیده شد که در میان اجساد، اسکلت یک زن نیز به چشم می خورد.

گروه تروریستی داعش در دهم ژوئن 2014 میلادی  با یورش به شهرهای غربی وشمالی عراق در مدت کوتاهی توانست استان های نینوا در شمال و الانبار در غرب این کشور را بطور کامل و بخش هایی از 4 استان دیگر شامل کرکوک، صلاح الدین، دیالی و بابل را به اشغال خود در آورد و تا دروازه های بغداد نیز پیشروی کند.

این گروه در طول بیش از سه سال سیطره بر مناطق یاد شده هزاران تن از عراقی ها را به غیرانسانی ترین اشکال کشتار کرد که در این میان ترکمن های شیعه و پس از آن کردهای شبک و ایزدی ها هدف بیشترین قتل عام های صورت گرفته بودند./ ایرنا

کپی