اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

صدرنشینی "اپل واچ" در فروش ساعت‌های هوشمند جهان

صدرنشینی "اپل واچ" در فروش ساعت‌های هوشمند جهان

طبق آخرین گزارش Counterpoint Research در مورد حمل جهان ساعت‌های هوشمند در دوره اکتبر - دسامبر سال ۲۰۲۰ (سه ماهه‌ی پایانی سال گذشته میلادی)، اپل همچنان رهبر بی، چون و چرای این بخش است.

این بازار در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ با ۱.۵ ٪ افزایش در کل محموله‌ها روبرو بوده است که تنها ۴۰ ٪ از کل سهم نیز متعلق به  اپل است.

سامسونگ با ۱۰ درصد سهم بازار در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن هواوی با ۸ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت. Fitbit (۷ ٪) و گروه BBK (۶ ٪) پنج مارک برتر ساعت‌های هوشمند را تشکیل می‌دهند.

در  گزارش جدید مشخص شده است که اپل واچ سری شش  و Watch SE به طور مشترک ۱۲.۹ میلیون فروش در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ داشته اند. سامسونگ عملکرد خوبی از Galaxy Watch۳ خود ثبت کرده، در حالی که هواوی و آنر زیرمجموعه هواوی نیز   بیشترین رشد سالانه را نسبت به سایر برند‌ها داشته است..

ماه گذشته، اپل از مرز ۱۰۰ میلیون  اپل عبور کرد. براساس گزارش Counterpoint، بازار جهانی ساعت‌های هوشمند شاهد افزایش متوسط ​​قیمت فروش (ASP) از مارک‌هایی مانند اپل، سامسونگ و هواوی است. پیش بینی می‌شود این روند در سال ۲۰۲۱ ادامه یابد./انتخاب

کپی