اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در بورس

کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در بورس

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: فردی که با معرفی خود تحت عنوان کارمند شرکت کارگزاری بورس اقدام به 3 فقره کلاهبرداری به ارزش 50 میلیارد ریال کرده بود، توسط پایگاه یکم پلیس آگاهی استان دستگیر شد.

سرهنگ"محمد نادربیگی" در این خصوص بیان داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری و جعل عنوان کارمند کارگزاری بورس به پایگاه یکم پلیس آگاهی، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که متهم ابتدا از طریق فضای مجازی به مالباخته نزدیک شده و با معرفی خود به عنوان کارمند یکی از کارگزاری های معروف شرکت سرمایه گذاری بورس، پس ازمدتی معاشرت به صورت کاملا حرفه ای به نامبرده نزدیک شده و مبلغ یک میلیارد ریال برای سرمایه گذاری در شرکت سرمایه از مالباخته دریافت کرده و برای جلب اطمینان نیز مبلغی قابل توجه به عنوان سود حاصل از این کار را به حساب شاکی پرونده واریز کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: پس از گذشت چند ماه و جلب اعتماد مالباخته، متهم با چرب زبانی او را برای دریافت سود بیشتر اغوا کرده و مبلغ 6 میلیارد ریال دیگر  از نامبرده دریافت کرده که پس از دریافت پول  دیگر پاسخ تماس های شاکی پرونده را نداده و متواری شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و به کارگیری اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در شهر تهران شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی البرز منتقل کردند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند که این کلاهبردار حرفه ای در چندین استان از جمله البرز، تهران و اصفهان با همین روش از شهروندان مبالغ هنگفتی کلاهبرداری کرده که تاکنون 3 نفر از مالباختگان شناسایی و ارزش کلاهبرداری از آن ها 50 میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد، خاطرنشان کرد: شهروندان تحت هیچ عنوان به افراد ناشناس که با دادن وعده غیرواقعی درخواست پول از آن ها می کنند اعتماد نکرده و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را به پلیس اطلاع دهند.&پلیس 

کپی