اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تاثیر کمتر واکسن کرونا برای چاق‌ها

تاثیر کمتر واکسن کرونا برای چاق‌ها

محققان ایتالیایی دریافتند میزان اثرگذاری واکسن کرونا فایزر روی افراد چاق کمتر از سایرین است. هنوز اطلاعات دقیقی در مورد ارتباط چاقی و اثرگذاری واکسن‌های دیگر کووید در دست نیست.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری گاردین، بر اساس این تحقیقات آن دسته از کارکنان بخش بهداشت که دچار چاقی هستند و واکسن کووید محصول شرکت فایزر را دریافت کرده‌اند، در مقایسه با دیگر همکاران خود، مقادیر کمتری پادتن در بدن آنها تولید شده است. در واقع میزان پادتن تولید شده در بدن این افراد در واکنش به دومین دوز واکسن فایزر، تقریبا نصف میزان پادتن تولید شده در بدن افراد سالم است.

با وجود این که نتایج این تحقیقات در دست بررسی علمی است، به اعتقاد محققان ممکن است برای ایمن‌سازی افراد چاق در برابر واکسن جدید کرونا لازم باشد که این افراد یک دوز اضافی از واکسن را دریافت کنند.

بر اساس تحقیقات پیشین افراد چاق در مقایسه با سایرین حدود ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از ابتلا به کووید و ۱۱۳ درصد بیشتر در معرض بستری شدن در اثر ابتلا به این بیماری قرار دارند. به اعتقاد محققان وجود عوارض مزمن مانند بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ در این افراد می‌تواند موجب افزایش خطر برای آن‌ها در برابر کووید ۱۹ شود./ ایرنا 

گیر و دار چاق‌ها و کرونا / رژیم خودسرانه ممنوع

 

 

 

 

کپی