اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

داوطلبان ۵۰ تا ۷۵ ساله واکسن کووایران برکت دریافت می‌کنند

داوطلبان ۵۰ تا ۷۵ ساله واکسن کووایران برکت دریافت می‌کنند

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مطالعه تلفیقی جدیدی برای افراد ۵۰ تا ۷۵ ساله به صورت موازی با طرح مطالعاتی اصلی واکسن «کوو ایران برکت» در حال انجام است تا ایمنی زایی برای این گروه مهم سنی به منظور دریافت واکسن بررسی شود.

مرحله نخست فاز مطالعات انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا با نام «کوو ایران برکت» در بین ۵۶ داوطلب ۱۸ تا ۵۰ ساله انجام شده که قرار است نتایج آن به زودی به سازمان غذا و دارو اعلام شود.

دکتر حامد حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این مورد اظهار داشت: در کنار مطالعات اساسی روی داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ ساله، پروتکل های دیگری هم برای تکمیل شدن پروفایل واکسن ایرانی کرونا تهیه شده است.

وی افزود: فاز اول تست انسانی در این دوره سنی هم با توالی تزریق صفر و ۱۴ روز و با دوز ۵ میکروگرم با هدف اثبات ایمنی در گروه سنی ۵۰ تا ۷۵ سال انجام می شود.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری این که در ابتدا ۲۴ داوطلب واکسن فعال و ۸ هشت نفر هم پلاسبو (Placebo دارونما) را دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: در مرحله بعدی مطالعه، افراد با سن بالاتر به فاز دوم تست انسانی طرح مطالعه اصلی ادغام می شود و کار پژوهشی نخستین واکسن ایرانی کرونا در گروه سنی ۱۸ تا ۷۵ سال ادامه پیدا می کند.

حسینی ادامه داد: در فاز سوم تست انسانی این محصول، جمعیت ۱۸ تا ۷۵ سال واکسن را با فاصله زمانی بهینه و با توجه به نتایج فاز دوم، دریافت می کنند./ ایرنا 

آزمایش موفق واکسن رازی کووپارس روی میمون سبز آفریقایی/ آغاز مطالعات فاز یک و ۲ بالینی در روزهای آینده

۴ داوطلب جدید واکسن رازی کوو پارس را دریافت کردند/ مجموع دریافت‌کنندگان به ۱۰ نفر رسید

واکسن رازی کوو پارس به ۶ نفر تزریق شد

 
 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 

 

کپی