اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

آماده‌باش ۵۵٠٠ دستگاه آمبولانس و ٣٠٠٠ پایگاه اورژانس برای نوروز

آماده‌باش ۵۵٠٠ دستگاه آمبولانس و ٣٠٠٠ پایگاه اورژانس برای نوروز

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از آمادگی این سازمان برای انجام طرح نوروزی سلامت سال ١۴٠٠ خبر داد.

مجتبی خالدی در یک برنامه تلویزیونی درخصوص طرح سلامت نوروزی ١۴٠٠ اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه اقدامات لازم در خصوص افزایش آمادگی حوزه سلامت در تمام حوزه ها شکل گرفته و به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه اقداماتی که باید انجام شود در چند حوزه تخصصی است، ادامه داد: بحث رسیدگی به اورژانس پیش بیمارستانی را در دستورکار داشتیم چرا که اولین نقطه تماس مردم با حوزه سلامت است و در همین راستا سعی کردیم که پایگاه‌های اورژانس به تجهیزات مجهز شوند.

وی با بیان اینکه با به کارگیری ۵ هزار و ۵٠٠ دستگاه آمبولانس، ٣٠٠٠ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و ۴٧ فروند بالگرد طرح سلامت نوروزی را آغاز کردیم، گفت: تلاش ما بر این است که اقدامات لازم برای مردم صورت گیرد.

خالدی گفت: در طرح نوروزی ١۴٠٠ چند اتفاق جدید نیز افتاده که یکی از آن ها برپایی لوکیشن است، زمانی که مردم با اورژانس تماس میگیرند بلافاصله محل تماس برای همکاران مشخص خواهد شد که این چند ویژگی دارد. 

وی افزود: با در دسترس بودن لوکیشن اگر آمبولانسی در طول مسیر به محل درخواست فوریت نزدیک باشد آن آمبولانس به محل اعزام خواهد شد. ویژگی دیگر این است که با داشتن طول و عرض جغرافیایی می توانیم با استفاده از نرم افزار ها بهترین مسیر را انتخاب کنیم. همه این موارد به کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار کمک می‌کند.

وی گفت: این طرح در استان تهران و خراسان رضوی انجام شده و امیدواریم تا نوروز در سایر استان‌ها نیز انجام گیرد./ایسنا

کپی