اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

طرح جورج فلوید برای استاندارد پلیس آمریکا تصویب شد

طرح جورج فلوید برای استاندارد پلیس آمریکا تصویب شد

طرح جورج فلوید برای ایجاد استاندارد ملی برای عملکرد اداره پلیس با ۲۲۰ رای اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد.

 این قانون روز چهارشنبه با ۲۲۰ رای موافق در برابر ۲۱۲ رای منفی به تصویب رسید و باید برای تبدیل شدن به قانون، موافقت سنای آمریکا را هم کسب کند.

هدف این قانون ایجاد استاندارد ملی برای عملکرد دپارتمان پلیس است.

دستورالعمل جمع آوری داده‌ها در برخوردها؛ سرمایه گذاری در برنامه‌های پلیس مبتنی بر اجتماع؛ تسهیل قانون فدرال برای پیگرد قانونی زور بیش از حد و ایجاد دادستانی‌های مستقل برای تحقیقات پلیس بخشی از اهداف این طرح اعلام شده است

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا هم در این زمینه گفت: من به احترام جورج فلوید در مورد قانون عدالت در پلیس رأی مثبت دادم. خشونت پلیس به ویژه علیه سیاه پوستان آمریکایی مدت زیادی ادامه داشته است.

وی افزود: پلیس باید پاسخگو باشد.

در مقابل جمهوری‌خواهانی همچون اندی بیگز که مخالف این طرح بودند، معتقدند قانون عدالت در سیاست‌گذاری دموکرات‌ها موجب بی‌پولی پلیس می‌شود، منابع را از ادارات پلیس تخلیه می‌کند و جوامع ما را در معرض جرایم قرار می‌دهد. این یکی دیگر از قوانین اساسی حزب است که قصد دارد ملت بزرگ ما را متحول کند.

ایلهان عمر یکی از طراحان این قانون، ریاست جلسه مجلس نمایندگان را در زمان تصویب این طرح بر عهده داشت و گفت امروز ، ۱۰ ماه پس از قتل جورج فلوید، من افتخار داشتم که ریاست بحث را بر عهده بگیرم.
جورج فلوید آمریکایی  آفریقایی تبار بود که پنجم خرداد ۱۳۹۹ در حین دستگیری پلیس در مینیاپولیس پس از آنکه یک افسر پلیس سفیدپوست بنام درک شووین زانویش را به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه بر روی گردن وی فشار داد، کشته شد./ ایرنا

کپی