اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

آدم ربایی با انگیزه تسویه حساب شخصی

آدم ربایی با انگیزه تسویه حساب شخصی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند آدم ربایی و سرقت که برای تسویه حساب شخصی اقدام به اجرای نقشه سرقت بی فرجام کردند، خبر داد .

به گزارش ایران آنلاین سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی"  گفت: اواسط دی ماه پرونده ای با موضوع سرقت به عنف منزل به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری 102 پاسداران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی و پی جویی به پلیس آگاهی ارجاع شد..
وی ادامه داد: شاکی برای تکمیل تحقیقات در پایگاه چهارم حاضر و بیان داشت، دهم دی ماه چهار سارق با صورت پوشیده وارد ساختمان محل سکونت وی شده و پس از تخریب درب واحد مسکونی وارد منزل او می شوند و با تهدید و ضرب و شتم او قصد سرقت داشتند که با توجه به صدا در آمدن آژیر ساختمان و حضور ساکنان و همسایگان در راهرو و راه پله اقدام به فرار کرده و سرقتی انجام ندادند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع اکیپی از کارآگاهان به محل وقوع جرم اعزام و به بررسی محل پرداختند که مشاهده کردند یکی از همسایگان مجاور در ساختمان خود دوربین مدار بسته نصب کرده، پس از اخذ هماهنگی قضائی فیلم دوربین مداربسته مورد بازبینی قرار گرفت و مشاهده شد چهار مرد با صورت پوشیده و با یک دستگاه پرشیا سفید رنگ به محل سرقت مراجعه و پس از حدود 20 دقیقه از محل متواری شدند ، در بررسی سیستمی مشخص شد که متهمان پلاک خودرو را دستکاری کرده و با پلاک غیر به صحنه جرم آمده اند.
وی عنوان کرد: در این راستا سایر پلاک ها نیز استعلام و تعدادی پلاک شبیه پلاک خودروی پرشیا استخراج که در راستای شناسایی متهمان به انجام تحقیقات میدانی در خصوص مالکان خودرو در آدرس های موجود اقدام و در تحقیق مشخص شد مالک یکی از خودروها به نام "غفور" شباهت زیادی به یکی از متهمان دارد و یک فقره سابقه آدم ربایی نیز دارد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از هماهنگی با مراجع قضائی دستگیری "غفور"  و همدستان وی در دستور کار پلیس قرار گرفت که پس از اقدامات پلیسی در عملیاتی غافلگیرانه بیست و نهم دی ماه "غفور" دستگیر شد؛ در تحقیقات بعمل آمده ابتدا منکر سرقت و نقشه آدم ربایی بود اما  پس از ارائه مستندات و ادله لب به سخن گشود و به جرم خود با همکاری سه نفر دیگر به هویت های، "مهدی"، "پوریا" و "سهیل" اعتراف کرد.
به گفته مجیدی، سهیل در اعترافات خود بیان داشت، شاکی با "پوریا" اختلاف مالی داشت و وی نیز تصمیم گرفت از شاکی انتقام گرفته و برای تسویه حساب از او سرقت کنیم که موفق نشده و ناکام ماندیم .
مجیدی خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضائی و اعترافات متهم طی عملیاتی غافلگیرانه "مهدی" و "پوریا" نیز در منزلشان دستگیر و در بازجویی بعمل آمده به جرم خود اعتراف کرده و علت و انگیزه سرقت نافرجام از شاکی را اختلاف مالی و قصد ترساندن شاکی برای تسویه حساب بیان کردند، متهمان پس از اخذ رضایت شاکی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کپی