اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی

ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی خبرداد.

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال هم با توجه به شیوع ویروس کرونا طرح نوروزی همانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت، گفت: برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی امسال مانند روزهای عادی خواهد بود اما سختگیری برای سفرهای نوروزی بسیار بیشتر خواهد شد.

او ادامه داد: هیچ برنامه ریزی برای تبلیغ سفرهای نوروزی نداریم و هیچ سفر فوق العاده‌ای هم نوروز نخواهیم داشت و اگر سفری هم در این بخش صورت گیرد با سختگیری و برنامه ریزی جدی تری انجام خواهد شد.

محدودیت بیشتر برای سفرهای نوروزی

آدم نژاد توضیح داد: ما نظارت‌های خود را برای سفرهای نوروزی بیشتر خواهیم کرد و به صورت مداوم تمامی دستورالعمل‌ها و  شیوه نامه‌های بهداشتی با دقت بیشتری رعایت خواهد شد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همواره به مسافران اعلام می‌کنیم که اگر سفر ضروری برای ایام نوروز ندارید، به سفر نروید و در صورت ضرورت هم سفر باید با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی صورت گیرد.

آدم نژاد توضیح داد: ناوگان‌های مختلف حمل و نقل عمومی تامین شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ایام نوروز در قالب دستورالعمل های شدید شیوه نامه‌های بهداشتی سفر با این ناوگان انجام خواهد شد.

او توضیح داد: در بخش حمل و نقل شخصی هم مدیریت هوشمند در ستاد قرارگاه ملی مقابله با کرونا مصوب شده و طبق این مصوبه سفر با خودروی شخصی به شهرهای قرمز، نارنجی و برخی از شهرهای زرد ممنوع است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی محدودیت‌ها به صورت کامل برای شهرهای قرمز در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفته است، گفت: امسال برخلاف سال‌های گذشته برای طرح‌های نوروزی هیچ برنامه ریزی برای افزایش تقاضا و همچنین ایجاد و تامین ناوگان اضافه نداریم و هیچ برنامه و یا مشوقی برای ترغیب مردم به سفر نخواهیم داشت.

آدم نژاد توضیح داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته اگر بلیت‌های گونه‌های مختلف حمل و نقلی به هر دلیلی لغو (کنسل) شود، مبالغ به صورت کامل استرداد خواهد شد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان یادآور شد: همانند ماه‌های گذشته در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی از ورود مسافران کرونایی جلوگیری خواهد شد و در هنگام صدور بلیت باید از درگاه‌های وزارت بهداشت استعلام گرفته شود که این موضوع برای ایام نوروز با سختگیری بیشتری انجام خواهد شد و به هیچ عنوان کوتاهی در این زمینه نخواهیم داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان 

کپی