اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

انهدام باند کلاهبرداری در فضای مجازی

انهدام باند کلاهبرداری در فضای مجازی

فرمانده انتظامی شهرستان "تفت" از دستگیری14 نفر از اعضای باند کلاهبرداری 40 میلیارد ریالی از شهروندان در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ "سیدرضا صادقیان"  درباره این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی به پلیس آگاهی و در دست داشتن شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از وی در یکی از سایت های خرید و فروش در فضای مجازی با ترفند خرید دام و تحویل چک های سرقتی به او بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات ماموران پلیس آگاهی شهرستان "تفت" عامل این کلاهبرداری که متهم فراری و تحت تعقیب بود، شناسایی و در شهر یزد دستگیر و در بازرسی از خودروی وی تعدادی چک های سفید امضا و قولنامه های دست نویس کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان "تفت" گفت: متهم به پلیس آگاهی منتقل و در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد، وی با عنوان جعلی و با همدستی 13 نفر دیگر باند بزرگی تشکیل داده و از شهروندان در سایت "دیوار" کلاهبرداری می کنند.

صادقیان با بیان اینکه ماموران پلیس در عملیات های جداگانه تمامی اعضای این باند را شناسایی و دستگیر کردند، افزود: اعضای این باند در سایت دیوار اقدام به خرید اموالی از قبیل خودرو سواری، دام، پرنده، موبایل، لوازم خانگی و صنعتی و... می کردند و سپس چک های نامعتبر را به فروشندگان تحویل می دادند.

وی با اشاره به اینکه متهمان تاکنون به 40 میلیارد ریال کلاهبرداری از مردم در سراسر کشور اعتراف کرده اند، گفت: بیش از 75 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند که لازم است چنانچه افرادی به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند به پلیس آگاهی شهرستان "تفت" مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان "تفت" در خاتمه یادآور شد: شهروندان دقت کنند چنانچه قصد خرید و فروش اجناس خود در فضای مجازی را دارند پرداخت ها را به صورت حضوری و نقدی انجام دهند و پس از اطمینان از واریز وجه یا مشاهده اقلام مورد نظر؛ معامله را انجام دهند.#پلیس

کپی