اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران:

علی مطهری مستقل در انتخابات شرکت می کند/ در جبهه اصلاحات، دغدغه عبور از فیلترها جدی است/ درباره ظریف صحبتی در حزب کارگزاران نشده

علی مطهری مستقل در انتخابات شرکت می کند/ در جبهه اصلاحات، دغدغه عبور از فیلترها جدی است/ درباره ظریف صحبتی در حزب کارگزاران نشده

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: علی مطهری شخصیتی اندیشمند و قابل احترام است اما من نشنیده ام که او با هیچ یک از احزاب برای حضور در انتخابات مشورتی کرده باشد و مستقلانه عمل کرده است.

«یدالله طاهرنژاد»، عضو  شورای مرکزی حزب کارگزاران، در رابطه با مواضع اخیر این حزب برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: تا جاییکه من در جریان هستم در مورد ظریف صحبتی صورت نگرفته است.  ظریف تا به امروز در هیچ جا نگفته است که می آید ولی اینکه حداقل در جبهه اصلاحات اقبالی نسبت به او هست مورد تردید نیست. هنوز بحثی نشده و نمی توان خروجی روشنی داشت اما آنطور که صحبت می شود او یکی از کسانی است که درباره او اقبال وجود دارد.

او افزود: اینکه هر گروهی و حزبی می خواهد کاندیدا خود را به افکار عمومی معرفی کند کار غیر طبیعی نیست و شاید کار مثبتی باشد. آن هایی که پذیرفته اند در قالب نهاد اجماع ساز یا جبهه اصلاحات ایران فعالیت کنند در نهایت باید به رای این جبهه تمکین و به موفق شدن جبهه کمک کنند.

طاهرنژاد تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری اگر کاندیدایی از جبهه ای سیاسی و حداقل جریان سیاسی به صورت گسترده مورد حمایت نگیرد قاعدتا اقبال زیادی متوجه او نمی شود.

او در رابطه با عملکرد اصولگرایان در مورد معرفی کاندیداها اضافه کرد: جناح رقیب چندان دغدغه عبور از فیلترهای مختلف را ندارد بنابراین با فراغت بیشتری به معرفی کاندیداهای خود می پردازد ولی در جبهه اصلاحات، دغدغه جدی است و ملاحضات هم باید جدی باشد و باید با رعایت همه جوانب این کار صورت بگیرد.

طاهرنژاد تصریح کرد: در این مرحله از انتخابات گمانه زنی زیاد است و این که جامعه نسبت به انتخابات حساس شود مهم است اما لزوما این بدین معنا نیست که در یک جمع، سازمان و تشکیلاتی مصادیق بحث شده و تشخیصی داده شده است.

او در رابطه با کاندیداتوری علی مطهری عنوان کرد: علی مطهری شخصیتی اندیشمند و قابل احترام است اما من نشنیده ام که او با هیچ یک از احزاب برای حضور در انتخابات مشورتی کرده باشد و مستقلانه عمل کرده است./برنا

کپی