اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
استقلال پس از 4 ماه و 26 روز به همکاری با سرمربی‌اش خاتمه داد

پایان دوران کوتاه فکری

پایان دوران کوتاه فکری
حامد جیرودی

بالاخره اتفاقی که از چند هفته قبل پیش‌بینی آن می‌‌شد، رخ داد و باشگاه استقلال به همکاری‌اش با محمود فکری خاتمه داد.

وقتی سوت پایان بازی با سپاهان در هفته پانزدهم به نشانه باخت 2-0 استقلال و از دست دادن صدرنشینی این تیم به صدا درآمد، خبرهایی مبنی بر احتمال برکناری فکری از سرمربیگری آبی‌پوشان شنیده شد. با این حال، مسئولان استقلال که در این تصمیم مردد بودند به این نتیجه رسیدند که چند بازی دیگر به فکری مهلت بدهند اما وقتی استقلال در بازی آغازین خود در نیم فصل دوم برابر مس در رفسنجان به تساوی 1-1 رسید و پرسپولیس هم با یک برد اقتصادی دیگر فاصله‌اش را با این تیم در صدر به 6 امتیاز رساند، مدیران استقلال تردید نداشتند که به پایان راه با فکری رسیده‌اند و باید رسماً سرمربی جدیدی را به عنوان جایگزین او معرفی کنند.

در این شرایط از دوشنبه شب خبرهای برکناری فکری به طور جدی مطرح شد ولی باشگاه استقلال به آن واکنشی نشان نداد تا اینکه دیروز فکری بعد از حضور در باشگاه استقلال و جلسه با احمد مددی، مدیرعامل این باشگاه از سمت خود کناره‌گیری کرد. طبق برنامه قرار بود دستیاران فکری در تمرین دیروز استقلال حاضر شوند اما آنها هم در محل تمرین این تیم حاضر نشدند تا به همکاری خود با استقلال پایان دهند.

استقلال در ۱۶ هفته‌ای که فکری مربی بود، توانست با ۲۷ امتیاز و میانگین امتیازی 1/6 در رده سوم جدول قرار بگیرد. استقلال در مدت سرمربیگری فکری موفق شد ۱۹ گل به ثمر برساند (میانگین 18/1 گل در هر بازی) و ۱۲ گل دریافت کرد (میانگین 75/0 گل در هر بازی). فکری با وجود شروع خوب در استقلال، نتوانست این روند را ادامه دهد و در 5 بازی آخر تنها یک پیروزی کسب کرد و نوع بازی آبی‌ها هم نتوانست نظر منتقدان، کارشناسان و البته هواداران را به خود جلب کند. او که پس فسخ قرارداد جنجالی با نساجی در 16 مهر سال جاری به استقلال پیوست، در طول مدت حضور خود در این تیم با چند بازیکن دچار مشکلات مختلفی شد و مسائل مالی باشگاه هم باعث شد تا اختلافات به اوج خودش برسد و در نهایت او پس از 4 ماه و 26 روز از تیم محبوب خود استعفا داد.

فکری پس از خروج از ساختمان باشگاه استقلال و در حالی که تمایلی به صحبت با خبرنگاران نداشت، با لبخندی تلخ و مصنوعی سوار خودروی آبی رنگش شد و پس از اصرار خبرنگاران در چند جمله کوتاه گفت: «من استعفا دادم و کارم با استقلال تمام شد. امیدوارم این تصمیم برای همه خیر باشد.»

در این میان، مددی هم بعد از جدایی فکری چنین صحبت کرد: «جلسه‌ای دوستانه با آقای فکری داشتم و در این جلسه صمیمانه با ایشان توافقاتی انجام شد و در نهایت آقای فکری از سمت خود استعفا داد. جا دارد از زحمات ایشان در این ماه‌ها تشکر کنم و می‌دانم که ایشان همه تلاش خود را برای موفقیت استقلال به کار بست. برای ایشان آرزوی موفقیت در ادامه دوران مربیگریش را دارم. ان‌شاءالله بزودی سرمربی جدید استقلال را معرفی خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید:

قرارداد مجیدی تنظیم شد/ سرمربی استقلال امروز معرفی می‌شود

کپی