اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

هرگونه تجمع تبلیغاتی انتخاباتی ممنوع شد

هرگونه تجمع تبلیغاتی انتخاباتی ممنوع شد

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، به آسیب‌شناسی تأثیر کرونا بر انتخابات و تأثیر انتخابات بر کرونا اشاره کرد و گفت: این آسیب‌شناسی سه بازه زمانی قبل، بعد و روز رأی گیری را شامل می‌شود.

 به گزارش ایسنا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و دبیر این کمیته ادامه داد: قبل از رأی‌گیری که مرحله ثبت‌نام است، اپلیکیشنی طراحی شده که هم از طریق موبایل، هم کامپیوتر و هم دفاتر پیشخوان قابل استفاده و ثبت‌نام است. با این حال اگر کسی نتوانست ثبت‌نام انجام دهد می‌تواند به فرمانداری و بخشداری و برای نامزدی ریاست جمهوری به وزارت کشور 
مراجعه کند.
موسوی گفت: نکته دوم مکان شعبه است که این تعداد را از ۶۲ هزار  به ۷۰ هزار افزایش دادیم یعنی ۸ هزار شعبه اضافه کردیم که فضای باز و تهویه داشته باشند.
وی به تعداد افراد عوامل شعبه اشاره کرد و افزود: بیش از ۲ میلیون نفر در ایام انتخابات به کار گرفته می‌شوند که برای این تعداد ماسک، دستکش و رعایت فاصله پیش‌بینی شده است.
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور ،بحث تبلیغات انتخابات را فصل شور و نشاط انتخابات دانست و افزود: به دلیل اهمیت سلامت مردم هرگونه تجمع تبلیغاتی ممنوع است اما نامزدها می‌توانند از پتانسیل رسانه ملی و فضاهای مجازی استفاده کنند.
وی در ادامه آسیب‌شناسی، به روز رأی‌گیری اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه ممکن است عوامل تا ۷۲ ساعت بعد در مکان رأی‌گیری باشند، آموزش داده شده تا با رعایت موارد بهداشتی نظیر اینکه از خودکار شخصی استفاده کنند، فاصله ۲ متر رعایت شود و اینکه استامپ حذف شده و دستگاه احراز هویت ساخته شد، کمترین آسیب را داشته باشیم.
کپی