اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند

تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند

دولت چین تصمیم گرفته در دانشگاه ها، دوره‌های بیشتری را در زمینه فناوری هوشمند و امنیت به دانشجویان ارائه کند، بر این اساس، مقامات آموزش و پرورش چین ۳۷ دوره جدید دانشگاهی را اعلام کرده اند که دوره‌های مربوط به فناوری‌های هوشمند و امنیت توجه عمومی را به خود جلب می‌کند.

کارشناسان خاطرنشان کردند، این نیاز فزاینده چین به توسعه استعداد در  حوزه هوش مصنوعی و همکاری جهانی ضد تروریسم است.

در میان ۳۷ دوره تازه تأیید شده، هفت مورد کلمه "هوشمند" را در نام خود دارند. بر اساس بیانیه‌ای که وزارت آموزش و پرورش چین در اواخر فوریه بر روی وب سایت خود قرار داد، آن‌ها دامنه وسیعی مانند استخراج هوشمند، پرورش هوشمند و طراحی هواپیما‌های هوشمند را پوشش می‌دهند.

موضوعات "هوشمند" اهمیت روزافزون فناوری هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. در سال‌های گذشته نیز دوره‌های جدیدی در مورد هوش مصنوعی در چین وجود داشت؛ اکنون این فناوری با موضوعات سنتی تری مرتبط شده است.

امنیت هوشمند

امنیت، کلید واژه دیگری در موضوعات جدید است. دانشگاه پلیس چین برای افتتاح دوره‌ای تحت عنوان "مدیریت امنیت خارج از کشور" بدنامه ریزی کرده است.

دوره دیگری با عنوان "امور پلیس مبارزه با تروریسم" در دانشگاه پلیس تحقیقات جنایی در چین آغاز خواهد شد.   کالج گمرک شانگ‌های نیز دوره‌ای را با عنوان "بازرسی گمرک و ایمنی" ایجاد کرده است.

مدتهاست که چین و آمریکا در حال رقابت در حوزه فناوری هستند و اکنون چین در تلاش است در حوزه امنیت از ایالات متحده سبقت بگیرد./انتخاب

کپی