اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

صالحی‌امیری: «سیامند رحمان» همیشه در ذهن مردم می‌ماند

صالحی‌امیری: «سیامند رحمان» همیشه در ذهن مردم می‌ماند

رییس کمیته ملی المپیک گفت: سیامند رحمان سرمایه نمادینی است که برای همیشه در اذهان باقی می ماند.

«سیدرضا صالحی‌امیری» در گرامیداشت زنده‌یاد «سیامند رحمان» قوی‌ترین پارالمپین جهان، اظهار داشت: جامعه بزرگ جانبازان و معلولان نمادی از مقاومت غرور و غیرت ایران هستند.

وی افزود: ما سرمایه های نمادینی داریم که برای همیشه در ذهن مردم ماندگار می‌شوند که یکی از آن‌ها سیامند است. او سفر کرده اما روحش در میان ما است. این دسته افراد با حیاتشان تمام نمی‌شوند و کسی نمی‌تواند آن‌ها را فراموش کند، همانند پهلوان تختی.

رییس کمیته المپیک عنوان کرد: سیامند نمی‌میرد بلکه سفر می‌کند و یادش ماندگار و مهم است که امروز سرمایه های نمادین داشته باشیم تا برای آیندگان الگو باشند. باید قدردان محمود خسروی وفا رییس کمیته پارالمپیک باشیم که نماد مقاومت است و تا امروز توانسته این جامعه بزرگ معلولان و جانبازان را حفظ کند.

صالحی امیری در گفت و گو با خبرنگاران، بیان داشت: به نمایندگی از خسروی وفا صحبت می‌کنم. پاسداشت شخصیت سیامند رحمان امروز با حضور میهمان خارجی از اردن برگزار شد.

وی اظهار داشت: جانبازان و معلولان سرمایه ما هستند و ما در کنار وزارت ورزش و کمیته پارالمپیک یک خانواده هستیم. امروز برگی از افتخارات پارالمپیک را به نمایش گذاشتیم.

صالحی امیری همچنین گفت: به نمایندگی از «محمود خسروی‌وفا» رییس کمیته پارالمپیک صحبت می‌کنم. امروز با حضور مهمان خارجی از اردن پاسداشت شخصیت «سیامند رحمان» برگزار شد.

رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: جانبازان و معلولان سرمایه ما هستند و در کنار وزارت ورزش و کمیته پارالمپیک یک خانواده هستیم امروز برگی از افتخارات پارالمپیک را به نمایش گذاشتیم./ ایرنا

کپی