اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سقوط قیمت نفت و طلا

سقوط قیمت نفت و طلا

قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه‌شنبه، تحت تأثیر نگرانی از افزایش تولید اوپک سقوط سنگین دیشب خود را ادامه داد.قیمت جهانی طلا هم ابتدا تحت تاثیر افت سود اوراق قرضه آمریکا رشد کرد اما در ادامه نتوانست این سود را حفظ کند.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که با بالا آمدن قیمت‌ها و رسیدن آن به سطح قبل از پاندمی کرونا، اعضای اوپک پلاس که تولید خود را برای تقویت قیمت‌ها کاهش داده بودند، در جلسه این هفته خود تصمیم بگیرند تولید خود را مجدداً افزایش دهند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت تا ساعت ۷:۲۰ به وقت تهران، ۱.۲۶ درصد سقوط کرد و به ۶۲.۸۲ دلار بازگشت. این شاخص در انتهای معاملات دیشب هم ۱.۱ درصد سقوط کرده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم ۱.۳۷ درصد تا این لحظه سقوط کرد و به ۵۹.۸۱ دلار بازگشت. این شاخص در انتهای معاملات دیشب ۱.۴ درصد سقوط کرده بود.

گروه اوپک پلاس روز پنج‌شنبه دیدار خواهند کرد و احتمال این وجود دارد که تصمیم بگیرند تولید خود را ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

قیمت جهانی طلا افت کرد/ هر اونس ۱۷۱۲ دلار

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، ابتدا تحت تاثیر افت سود اوراق قرضه آمریکا رشد کرد اما در ادامه نتوانست این سود را حفظ کند.

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، ابتدا تحت تأثیر افت سود اوراق قرضه آمریکا رشد کرد اما در ادامه نتوانست این سود را حفظ کند.

سود اوراق قرضه آمریکا که در انتهای هفته گذشته به رکورد ۱ ساله ۱.۶ درصد رسیده و باعث سقوط قیمت طلا شده بود، دیشب تا ۱.۴۱ درصد پایین آمد.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۲۸ به وقت تهران، ۰.۵۹ درصد افت کرد و به ۱٫۷۱۲.۹۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۷۱ درصد تا این لحظه افت کرد و به ۱٫۷۱۰.۸۰ دلار رسید.

قیمت خرید نقدی هر اونس نقره در بورس نیویورک ۲.۰۰ درصد سقوط کرد و به ۲۶.۱۴۵ دلار رسید./مهر

کپی