اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
افشای رأی حاج صفی به آجرلو و کامنت حمایتی‌اش از علی کریمی حاشیه‌ساز شد

رأیی که رو شد!

رأیی که رو شد!

انتخابات فدراسیون فوتبال در شرایطی با پیروزی شهاب‌الدین عزیزی خادم و انتخاب او به عنوان رئیس جدید این فدراسیون برگزار شد که علی کریمی یکی دیگر از نامزدهای این انتخابات با ۹ رأی کمترین آرا را کسب کرد و واکنش‌هایی را هم در صفحه خود به این موضوع داشت.

 در شرایطی که تصور می‌شد احسان حاج‌صفی به عنوان چهره‌ای فوتبالی یکی از کسانی است که به علی کریمی رأی داده اما با انتشار عکس‌ برگه رأی او مشخص شد که کاپیتان تیم ملی، مصطفی آجرلو را انتخاب کرده است. تا به اینجا هیچ ایرادی از حاج‌صفی نمی‌توان گرفت اما ماجرا وقتی آزار‌دهنده می‌شود که این بازیکن برای حفظ مقبولیت خود، پست سیدجلال حسینی و انتقادش علیه آنهایی که انتخاب‌شان علی کریمی نبود را لایک کرد و برای آن کامنت هم گذاشت ولی بعد از اینکه عکس‌های مربوط به رأی او منتشر شد، کامنت خود را پاک کرد! 
در ادامه این واکنش‌ها وحید هاشمیان، مربی تیم ملی هم که در انتخابات حضور داشت با انتشار پستی در اینستاگرام از علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا تمجید کرد و نوشت: «فوتبال ایران به شما افتخار می‌کند و در قلب تمامی مردم ایران جای دارید و تلاش‌هایتان که برای مردم عزیزمان انجام داده‌اید در تاریخ فوتبال کشورمان می‌درخشد و ثبت شده است.» 
مهدی مهدوی‌کیا هم که در انتخابات به عنوان نایب رئیس کریمی معرفی شده بود، پس از رأی نیاوردن کریمی در پستی اینستاگرامی نوشت: «همه فوتبالی‌ها می‌دانند که بنده هیچ تمایلی به کار در این فضای فوتبال نداشتم و در طول این سال‌ها پیشنهادات بسیاری از جمله در بخش مربیگری و مدیریتی را نپذیرفته بودم. شاید تنها کسی که می‌توانست مرا به این عرصه بکشاند، علی بود چون به صداقت و سلامتش اعتقاد دارم و قسم به رفاقتی که بیش از دو دهه از آن می‌گذرد، برای کمک به رفیق قدیمی و عزیزم، این‌بار در این راه دستش را فشردم آن هم تنها به 2 دلیل که برایم بسیار اهمیت داشت: 1- در آینده بهانه‌ای نباشد که فوتبالی‌ها نیامدند؛ با علم به اینکه می‌دانستیم چه اتفاقی می‌افتد و از اعتبار خود گذشتیم 2- کمک به استعدادهایی که می‌بینم این فساد و دلالی چه بلایی به سرشان آورده. در اینجا بازهم از شجاعت علی تشکر می‌کنم و اعتقاد دارم که می‌شود کارهای اساسی و درستی برای فوتبال این مملکت انجام داد. ما به راه خود ادامه می‌دهیم زیرا چشم بسیاری از استعدادهای محروم به ماست. تشکر ویژه از وحید هاشمیان عزیز به‌خاطر حمایت‌هایش و خوشحالم که این آدم حسابی رو حداقل در تیم ملی داریم. علی جان از همه چیز مهم‌تر رفاقت ماست که از گذشته نیز محکم‌تر شده. با آرزوی روزهای خوب برای ایران و فوتبال ایران. رفقای واقعی رو در شرایط سخت و تاریخی بشناسید و هر کسی رو رفیق صدا نزنید.» 
امیر عابدینی رئیس سابق فدراسیون فوتبال هم درباره نتیجه انتخابات گفت: «وقتی آقای بهاروند به‌عنوان نایب رئیس آقای عزیزی خادم معرفی می‌شود و آقای عزیزی خادم به‌عنوان نایب رئیس آقای بهاروند معرفی می‌شود، این یعنی ۳۵ رأی هیأت‌ها. این انتخابات مهندسی نشد. ستاره فوتبال نمی‌تواند ناگهان رئیس شود. گل سرسبد فوتبالی‌ها آقای کریمی بود اما او از نظر هیأت‌ها و مدیران باشگاه‌ها به عنوان یک مدیر فوتبالی شناخته شده نیست. البته کریمی کار خوبی هم کرد. به هر حال محک است اما کاش چنین افرادی ابتدا دوره‌ای را در مدیریت ببینند.» 
اما واعظ آشتیانی قائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: «در این مجمع خیلی‌ها برای کریمی کف و سوت زدند، ولی تحلیل من از کف و سوت زدن برای کریمی این است که آنها از روی احترام این کار را نکردند.» 
علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل اسبق استقلال هم درباره اینکه پشت علی کریمی را فوتبالی‌ها خالی کردند به رادیو جوان گفت: «بله، چون در این انتخابات ۲۰ رأی فوتبالی داشتیم اما من اگر جای رئیس فدراسیون بودم، ‌می‌گفتم کریمی نایب رئیس اول من بشود.»
 
کپی