اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

اردوگاه الرکبان کارخانه آمریکایی تولید تروریست شده است

اردوگاه الرکبان کارخانه آمریکایی تولید تروریست شده است

روسیه و سوریه اعلام کردند که آمریکا فشارهایی را بر سازمان ملل اعمال می‌کند تا کمک‌های انسانی به اردوگاه الرکبان برسد و آمریکا از این کمک‌ها برای حمایت از افراد مسلح حامی خود بهره برداری می‌کند.

 به نقل از نووستی، در بیانیه مشترک مقرهای هماهنگی روسیه و سوریه آمده است، آمریکا امیدوار است که از این محموله‌ها برای حمایت از نیروهای مسلح تحت کنترل خود در این منطقه بهره برداری کند؛ همانند آنچه که در گذشته چندین بار انجام داده است.

در این بیانیه آمده است که اردوگاه الرکبان "کارخانه آمریکایی" برای آموزش افراد تندرو است و آمریکا در مسیر برداشتن این اردوگاه سنگ اندازی می‌کند. وجود این اردوگاه مانع از بازگرداندن حاکمیت و زندگی مسالمت آمیز در سوریه می‌شود. مسئولان سوریه آماده پذیرش تمامی شهروندان در الرکبان و تضمین امنیتشان و فراهم ساختن شرایط معیشتی مناسب برای آنها هستند.

مسکو و دمشق همچنین آمریکا را به نقض قوانین بین المللی متهم و اعلام کردند آمریکا دست به حملات هوایی به اراضی کشور دارای حاکمیت سوریه می‌زند و به اشغالگری اراضی این کشور به صورت غیر قانونی ادامه می‌دهد به ویژه اینکه در مناطق تحت تصرف آمریکا حتی یک نشانه از این وجود ندارد که زندگی مسالمت آمیز و امن از سر گرفته می‌شود./ ایسنا

کپی