اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کشف ۱۲۸ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین در پاکدشت

کشف ۱۲۸ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین در پاکدشت

مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت گفت: با کشف ۲ مزرعه استخراج ارز دیجیتال( بیت کوین) ۱۲۸ دستگاه ماینر در یکی از مناطق پاکدشت توقیف شد.

حمیدرضا نادری گفت: بازرسان اداره برق شهرستان در رصدهای اطلاعاتی و بررسی‌های فنی مستمر موفق شدند تا ۲ مزرعه غیر مجاز استخراج بیت‌کوین را شناسایی و ۱۲۸ دستگاه ماینر که موجب خسارت به شبکه توزیع برق شده است را کشف و ضبط کنند.

وی اظهار داشت: یکی از این مزرعه‌ها در عمق ۶ متری زمین نسبت به استخراج بیت‌کوین اقدام می‌کرد.

وی ارزش تقریبی ماینرهای کشف شده را ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها می‌باشد.

وی ادامه داد: کشف مزرعه ارز دیجیتال از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و مأموران شرکت برق با جدیت این موضوع را پیگیری،  و با متخلفان برخورد می‌کنند.

نادری تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ، با کشف ۳۴ مزرعه استخراج بیت کوین بیش از ۳ هزار و ۲۸۲ دستگاه ماینر غیرمجاز در پاکدشت کشف و ضبط شده که این تعداد ماینر، باعث صرفه جویی بیش از ۷ مگاوات توان برق شده است.

مدیر منطقه برق پاکدشت افزود: همکاری مردم و سازمان‌های اجرایی در کشف و جلوگیری از فراگیر شدن استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج کننده بیت کوین بسیار موثر خواهد بود و از شهروندان درخواست می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه مصرف غیرمجاز و مشکوک، مراتب را از طریق شماره ۰۲۱۳۶۰۲۵۳۰۲ واحد بازرسی اداره برق شهرستان پاکدشت گزارش دهند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است./ایرنا

کپی