اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بیوگرافی شهریار مغانلو مهاجم جدید پرسپولیس

بیوگرافی شهریار مغانلو مهاجم جدید پرسپولیس

شهریار مغانلو هر لحظه به امضای قرارداد با باشگاه سرخ‌پوش پایتخت نزدیک‌تر می‌شود. اما مغانلو کیست و چرا پرسپولیس تا این اندازه برای خرید آن مشتاق است؟

شهریار مغانلو قرار است که در آینده‌ای نزدیک به عضویت باشگاه پرسپولیس درآید و به نظر می‌رسد که توافقات نهایی میان او و باشگاه به دست آمده است. از همین تصمیم گرفتیم تا در آستانه ورود او به تیم سرخ، نگاهی داشته باشیم به زندگینامه این فوتبالیست جوان.

بیوگرافی شهریار مغانلو

مغانلو در تاریخ 30 آذر 1373 در زنجان به دنیا آمد. این بازیکن 26 ساله فوتبال را در مراحل ابتدایی کار، در پست مهاجم از باشگاه جوانان پرسپولیس آغاز آغاز کرد. پس از 3 سال حضور در این تیم، راهی دیگر باشگاه پایتخت، یعنی پیکان شد. شهریار یک سال بعد به تیم بزرگسالان پیکان پیوست و این به نوعی آغاز دوران حرفه‌ای فوتبال او بود.

مغانلو از سال 2015 تا 2017 در تیم بزرگسالان پیکان توپ زد و در طول این مدت 52 بازی برای آنها انجام داد. ماحصل این بازی‌ها 15 گل برای مغانلود و پیکان بود. شهریار سال 2017 به صورت قرضی از پیکان تهران به ملوان بندر انزلی پیوست. اون در ملوان هم 53 بار وارد مستطیل سبز شد و در مجموع 20 گل برای این تیم به ثمر رساند.

حضور مغانلو در سانتا کلارا پرتغال

شهریار مغانلو، سال گذشته و در شرایطی که تنها 25 سال سن داشت راهی تیم سانتا کلارا پرتغال شد. سانتا کلارا یکی از تیم‌های لیگ برتر پرتغال به حساب می‌آید و در حال حاضر در نیمه بالایی جدول (رتبه هفتم) قرار دارد. مغانلو تا امروز 7 بازی برای این تیم انجام داده و موفق شده 1 بار دروازه حریفان را باز کند.

مغانلو سال 2019 یک بار به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده و تنها یک بازی با پیراهن ملی انجام داده است.

پیوستن مغانلو به پرسپولیس

در نیم فصل دوم و باتوجه به محرومیت آل‌کثیر، مغانلو یکی از مهاجمین مد نظر پرسپولیس بود. با این وجود و با توجه به اینکه این بازیکن همچنان با باشگاه پرتغالی قرار دارد، رقم مورد نظر سانتا کلارا برای صدور رضایت‌نامه بالا بوده، امضای قرارداد با تیم سرخ کمی پیچیده به نظر می‎رسید. از طرف دیگر، گل محمدی، سرمربی پرسپولیس نیز در اظهار نظری اعلام کرده بود که جذب بازیکنی که به خاطر آن باشگاه تحت فشار قرار می‌گیرد، منطقی نیست.

اما در نهایت با مذاکره مستقیم پرسپولیس با مغانلو به نظر می‌رسد که توافقات لازم صورت گرفته است و این بازیکن به زودی برای امضای قرارداد راهی تهران خواهد شد. با این وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس به دلیل شکایت ماریو بودیمیر به فیفا، صدور ITC و رضایت نامه را برای مغانلو به بعد از باز شدن پنجره نقل و انتقلات موکول خواهد کرد. یعنی زمانی که وکیل بودیمیر با ارسال نامه به فیفا اعلام کند که این بازیکن مطالبات و سود طلب خود را از باشگاه دریافت کرده است./ وانانیوز

بیشتر بخوانید:

مغانلو با پرسپولیس به توافق نهایی رسید

دلداری «په په» به طارمی+ تصویر

کپی