اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

سبقت غیرمجاز مرگ 2 نفر را در همدان رقم زد

سبقت غیرمجاز مرگ 2 نفر را در همدان رقم زد

رییس پلیس راه استان همدان گفت: سبقت غیرمجاز و برخورد رخ به رخ سواری پراید با کامیون در مسیر فرعی گردنه «حیران» شهر قهاوند منجر به مرگ ۲ سرنشین خودور سواری شد.

سرهنگ رضا عزیزی روز  اظهار داشت: راننده یک دستگاه سواری پراید در مسیر گردنه حیران در نزدیکی طاعون آباد قهاوند بی توجه به خودروی مقابل به یکباره اقدام به سبقت غیرمجاز کرده که این حرکت منجر به برخورد با کامیون بنز ۱۰ تن حامل بار مواد معدنی در مسیر مقابل می شود.

به گفته وی، راننده کامیون، با هدایت خودرو به سمت چپ جاده درصدد پیشگیری از بروز این سانحه بوده اما به رغم آن با سواری پراید برخورد و ۲ سرنشین سواری جان خود را از دست می دهند.

رییس پلیبس راه استان همدان یکی از مشکلات کاربران جاده را نداشتن صبر و حوصله در حین رانندگی دانست و گفت: خطوط ممتد سر پیچ ها و مکان هایی که دید راننده محدود است برای حفظ جان افراد در سطح جاده کشیده شده اما بیشتر رانندگان بی توجه به این موضوع اقدام به سبقت غیرمجاز می کنند.

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: سبقت گرفتن از خودرو تنها تغییر جهت فرمان وسیله نقلیه نیست بلکه باید در این هنگام به دقت مسیر مقابل و خودروهای عبوری را مد نظر قرار داده و حتی در مکان هایی که سبقت آزاد است نیز باید با احتیاط سبقت گرفت.

رییس پلیبس راه استان همدان اظهار داشت: گردنه حیران در محدوده روستای طاعون آباد از توابع قهاوند از جاده های فرعی با ۶ متر عرض است در حالیکه طبق استاندارد عرض یک جاده باید دست کم هفت متر و نیم باشد.

وی ادامه داد: پیش از این خودروهای عبوری از تهران به سمت شهرستان های جنوبی همدان شامل ملایر، نهاوند و تویسرکان از اراک تردد می کردند اما به دنبال راه اندازی اتوبان همدان - ساوه و کاهش زمان تردد، استقبال از این مسیر توسط ساکنان جنوبی این استان بیشتر شده است.ایرنا 

کپی